Новини

Україна на BIOFACH 2022: підсумки

02.08.2022

Україна на BIOFACH 2022:–підсумки

26-29 липня відбулася 33-я міжнародна торговельна виставка органічних харчових продуктів «БІОФАХ 2022». Цьогорічний захід, який вперше відбувався влітку та після 29-місячної перерви через пандемію COVID-19, зібрав понад 24 000 відвідувачів із 137 країн світу. В рамках Національного павільйону України було представлено 21 компанію-експонента, які провели більше 1300 зустрічей з нинішніми та потенційними партнерами із ЄС, Швейцарії, США, Канади та країн Близького Сходу. Загалом же у виставці від України взяли участь більше 40 компаній. Асортимент презентованої продукції склав понад 250 видів органічних продуктів, серед них: заморожені, сублімовані та свіжі ягоди, фрукти та овочі, сільськогосподарські та баштанні культури, курячі яйця, амарант, спельта, чаї та ін.

Попри повномасштабну війну, Україна була представлена на «BIOFACH 2022» 2-ма стендами загальною площею 200 м2:

  • Національний павільйон України «Organic Ukraine Business Hub», організований Громадською спілкою «Органічна Україна» спільно з ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» та національним проєктом Дія.Бізнес у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України за підтримки UNDP Ukraine/ПРООН в Україні та за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-українських програм «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP) та «Органічна торгівля заради розвитку у Східній Європі» (OT4D);
  • Колективний стенд України, організований Асоціацією «Ягідництво України», Федерацією органічного руху України та Громадською Спілкою «Біодинаміка України».

Україна на BIOFACH 2022:–підсумки

Паралельно з роботою виставки вже традиційно відбувся конгрес, в рамках якого проведено понад 120 тематичних сесій, зокрема йшлося про поточний розвиток органічного ринку та тенденції, а також про політичні та законодавчі зміни, що стосуються органічного сільського господарства.

Велика увага під час проведення конгресу була відведена питанням України, зокрема  стану, проблемам та програмам підтримки органічного сектору України. Керівник «Офісу з розвитку підприємництва та експорту» Андрій Ремізов представив ситуацію в органічному секторі до початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну, а також поточну ситуацію після 5 місяців війни на основі опитування органічного бізнесу, що було проведене напередодні «BIOFACH 2022». Пан Андрій також взяв участь у трьох заходах: сесії Центральної та Східної Європи «Органічні цілі в тіні війни: Як військовий конфлікт впливає на аграрну політику країн Центральної та Східної Європи»; панельній дискусії «Органічне сільське господарство в Україні через 5 місяців після початку війни – статус-кво та перспективи»; сесії «Сприяння розвитку органічного сектору у Східній Європі».

Під час огляду виставки Національний павільйон України відвідала делегація європейських високопоставлених урядовців на чолі з Єврокомісаром з питань сільського господарства Янушем Войцеховським та Міністром продовольства та сільського господарства Німеччини Джемом Оздеміром. Відзначимо, що європейські лідери загалом відвідали 7 павільйонів виставки, 2 з яких – українські.

Україна на BIOFACH 2022:–підсумки

Залишити коментар: