Виставки, Новини

Україна на «BIOFACH 2022»

01.09.2022

Україна на «BIOFACH 2022»

26-29 липня відбулася 33-я міжнародна торговельна виставка органічних харчових продуктів «BIOFACH 2022». Цьогорічний захід, який вперше відбувався влітку та після 29-місячної перерви через пандемію COVID-19, зібрав понад 24 000 відвідувачів із 137 країн світу.

В рамках Національного павільйону України було представлено 21 компанію-експонента, які провели близько тисячі зустрічей з нинішніми та потенційними партнерами із ЄС, Швейцарії, США, Канади та країн Близького Сходу. Загалом же у виставці від України взяли участь більше 40 компаній. Асортимент презентованої продукції склав понад 250 видів органічних продуктів, серед них: заморожені, сублімовані та свіжі ягоди, фрукти та овочі, сільськогосподарські та баштанні культури, курячі яйця, амарант, спельта, чаї та ін.

Україна на «BIOFACH 2022»

Попри повномасштабну війну, Україна була представлена на «BIOFACH 2022» 2-ма стендами загальною площею 200 м2:

– Національний павільйон України «Organic Ukraine Business Hub», організований громадською спілкою «Органічна Україна» спільно з ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» та національним проєктом Дія.Бізнес у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України за підтримки UNDP Ukraine/ПРООН в Україні та за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-українських програм «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP) та «Органічна торгівля заради розвитку у Східній Європі» (OT4D);

– Колективний стенд України, організований Асоціацією «Ягідництво України», Федерацією органічного руху України та громадською спілкою «Біодинаміка України».

Паралельно з роботою виставки вже традиційно відбувся конгрес, у рамках якого проведено понад 120 тематичних сесій, зокрема йшлося про поточний розвиток органічного ринку та тенденції, а також про політичні та законодавчі зміни, що стосуються органічного сільського господарства.

Україна на «BIOFACH 2022»

Велика увага під час проведення конгресу була відведена питанням України, зокрема  стану, проблемам та програмам підтримки органічного сектору України. Керівник ДУ «Офісу з розвитку підприємництва та експорту» Андрій Ремізов представив ситуацію в органічному секторі до початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну, а також поточну ситуацію після 5 місяців війни на основі опитування органічного бізнесу, що було проведене об’єднанням ключових учасників органічного сектору «Органічна ініціатива» напередодні «BIOFACH 2022». Пан Андрій також взяв участь у трьох заходах: сесії Центральної та Східної Європи «Органічні цілі в тіні війни: Як військовий конфлікт впливає на аграрну політику країн Центральної та Східної Європи»; панельній дискусії «Органічне сільське господарство в Україні через 5 місяців після початку війни – статус-кво та перспективи»; сесії «Сприяння розвитку органічного сектору у Східній Європі».

Під час огляду виставки Національний павільйон України відвідала делегація європейських високопоставлених урядовців на чолі з Єврокомісаром з питань сільського господарства Янушем Войцеховським та Міністром продовольства та сільського господарства Німеччини Джемом Оздеміром. Відзначимо, що європейські лідери загалом відвідали 7 павільйонів виставки, 2 з яких – українські.

Учасники про «BIOFACH 2022»

Україна на «BIOFACH 2022»

Марія Бабко, ТОВ «УКРОЛІЯ» (за 20 років діяльності компанія здобула значний досвід у виробництві традиційної соняшникової олії та експортує свою продукцію в більш ніж 50 країн світу. Сьогодні «УКРОЛІЯ» обрала пріоритетним напрямком бізнесу створення продуктів з доданою цінністю в сегменті професійних кулінарних та високоолеїнових органічних олій):

– Тоді, коли в Україні ще все було спокійно, у світі не було пандемії коронавірусу, наша компанія постійно приймала участь у міжнародних виставках. Цього року ми вирішили теж обов’язково відвідати «BIOFACH 2022», оскільки  дуже хотіли зустрітися офлайн з клієнтами, котрих не бачили протягом останніх 2 років через карантинні обмеження. Також ми розуміли, що в нинішніх умовах війни дуже важливо нагадати про себе потенційним бізнес-партнерам. Ми прагнули сказати їм, що працюємо і готові надавати якісні продукти, маємо силу та енергію, аби і надалі підтримувати та розвивати органічний напрямок.

Мої враження від виставки лише найкращі, хоча відвідувачів було небагато, проте, це була саме цільова – зацікавлена в органічних продуктах, зокрема й в органічній олії, аудиторія.

Україна на «BIOFACH 2022»

Олег Мироненко, ТОВ «Агрофірма Поле» (заснована у 2007 році для виробництва різних високоякісних орних культур в Україні. З тих пір компанія набула великого досвіду у виробництві і продажу широкого спектру органічних і традиційних продуктів, орієнтованих на національний та міжнародні ринки):

– У виставці «BIOFACH 2022» компанія брала участь вперше. Ми презентували наші органічні продукти: пшоно, сочевицю, стабілізоване борошно з пшона.

Враження від заходу лише найкращі, дуже гарний наш український стенд. Єдине, на відміну від попередніх років, було мало відвідувачів. Можливо, це пов’язано з кризою у Європі, адже через війну всі стараються заощаджувати кошти на газ, а, може, коронавірус відіграв свою роль. Хоча до українського стенду, українських компаній, української продукції було чимало уваги: люди підходили, цікавились, запитували, як у нас справи. Тож за результатами виставки нам вдалося залучити нових потенційних клієнтів – і у цьому великий позитив.

Україна на «BIOFACH 2022»

Алла Пономаренко, Alta Kraina (компанія постачає широкий асортимент органічних фруктових пюре, концентрованих соків та заморожених ягід IQF.):

– Участь у «BIOFACH 2022» для нас є традиційною, це наша, якщо я не помиляюся, шоста виставка. Для нас вона – одна з найголовніших, тому що це місце, де можна зустрітися з усіма існуючими клієнтами, а також знайти нових. Цьогоріч виставка проходила влітку, а не взимку, як зазвичай. Спершу я подумала, що це гарна ідея, адже зараз якраз сезон, і можна буде, так би мовити, «за гарячими слідами» все проговорити з клієнтами. Але, на жаль, мої сподівання не справдилися, оскільки багато хто був у відпустках, у багатьох також сезон і завантаженість своєю роботою.

Зовсім не було росіян, і це дуже потішило.  Тож, на відміну від попередніх виставок, ця була трохи спокійніша, а відвідувачі – дуже цільові, знали з якою метою прийшли.

Площа виставки була меншою, ніж у минулі роки. Не побачила я й особливо інноваційних нових продуктів. Можливо, це через те, що в попередні роки постійно зростав інтерес до органіки. Навіть під час карантину він не спадав. І наразі органіка вже не є трендом, який всі хочуть їсти, ці продукти стають нішевими. Внаслідок цього клієнти хочуть більше підтвердження їх якості, більше європейських знаків якості, більш розгорнуті сертифікати тощо. Вони розуміють, що це не мас-маркет, тому стають більш вибагливими. І саме над цим нам усім треба зараз працювати

Наостанок додам, Україну знають! Наш стенд був дуже гарний – організатори постаралися на славу, і викликав чималий інтерес. Люди приходили навіть через те, що просто десь дорогою побачили рекламний банер «Ukraine».

Підготувала Анна Артим

Залишити коментар: