Новини

У вересні Україна планує вийти на показник перевалки через розблоковані морські порти на рівні не менше 3 млн тонн продукції

02.09.2022
З 1 серпня, коли стартувала реалізація «зернової ініціативи», з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» відправлено 1,72 млн тонн агропродукції.
Всього протягом серпня з розблокованих портів вийшло 68 суден, порти призначення яких розташовані в 18 країнах світу.
«Перший місяць Ініціативи показує наскільки критичною вона є для нашої економіки та глобальної продовольчої безпеки.
Тільки в серпні через порти Великої Одеси експортовано понад 1,7 млн тонн продовольства. За аналогічний період час через Дунайські порти експортовано майже 1,6 млн тонн, залізницею — близько мільйона тонн, а автотранспортом — понад 600 тис. тонн.
Очікуємо уже у вересні вийти на показник перевалки через розблоковані морські порти на рівні не менше 3 млн тонн продукції. Усіма видами транспорту плануємо експортувати не менше 8 млн тонн.
Ми також бачимо зростаючу зацікавленість судновласників до роботи в рамках «зернової ініціативи». Зокрема, в серпні в наші порти зайшли під завантаження 67 суден і ми уже маємо десятки нових запитів на захід в порти. Міжнародні ринки позитивно реагують на «зернову ініціативу» і вартість продовольства знижується.
Це сприяє покращенню гуманітарної ситуації серед соціально незахищеного населення в країнах Африки та Азії. Зокрема, для допомоги таким країнам ми вже відправили два судна, зафрахтовані Всесвітньою продовольчою програмою ООН», — прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
Всього в серпні через розблоковані та Дунайські порти, залізницею та автотранспортом було експортовано близько 5 млн тонн агропродукції. Це рекордний показник з моментe початку повномасштабного вторгнення росії.
Міністерство інфраструктури України

Залишити коментар: