Новини

Україна ще не зібрала 5% урожаю кукурудзи, але вже почала нову сівбу

06.03.2023

За даними Мінагрополітики України, станом на 2 березня вітчизняні аграрії з 11,3 млн га або 98% запланованих площ намолотили 54,28 млн т зернових та зернобобових культур з середньою урожайністю 48 ц/га.

Наразі триває збирання кукурудзи, якої станом на 2 березня з 4,02 млн га або 95% площ зібрано 26,9 млн т з урожайністю 6,69 т/га, тоді як тиждень тому валовий збір складав 26,79 млн т., передає GrainTrade.

Повністю завершили збирання урожаю аграрії Миколаївської, Одеської, Запорізької, Вінницької, Черновецької, Кіровоградської, Івано-Франківської, Хмільницької, Тернопільської та Київської областей. Найбільший на зазначену дату урожай – 5,833 млн т зібрали агровиробники Полтавщини.

Одночасно зі збиранням урожаю аграрії почали посівні роботи. За оперативними даними Мінагрополітики, станом на 2 березня на Одещині зерновими та зернобобовими культурами засіяно 3,5 тис га, з них 1,5 тис га ячменем та 2 тис га горохом.

Укргідрометеоцентр в черговому огляді повідомляє, що протягом третьої декади лютого посіви озимини на більшій частині території України знаходилися у стані неглибокого зимового спокою, і лише у південних регіонах Одеської області, де спостерігалися високі температури повітря та ґрунту, зафіксоване проростання свіжої зелені.

У більшості областей декадна кількість опадів склала 11-19 мм або 122-190% норми, у Миколаївській, Донецькій, Сумській, Хмельницькій, Львівській та Рівненській областях – 8-14 мм, що відповідає нормі, у Херсонській та Закарпатській областях – 5-12 мм, що складає 56-75% декадної норми.

Стан посівів озимої пшениці переважно добрий, проте скорочення площ сівби та обмежене використання мінеральних добрив внаслідок високих цін не дозволять отримати в поточному сезоні гарний урожай зерна.

Залишити коментар: