Новини

Українська аграрна громадськість інтегрується в європейську спільноту

10.03.2022

7 березня Європейське об’єднання Сора-Соgeca оголосило про надання статусу партнерської організації громадській спілці «Всеукраїнський аграрний форум» (ВАФ), до якої входять провідні аграрні асоціації України: Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», Всеукраїнська асоціація громад, Асоціація «Союз птахівників України» та ВГО «Українська аграрна конфедерація». Про що повідомило офіційним листом.

Отримання цього статусу означає не лише інтеграцію в європейську аграрну спільноту, а й надання можливостей спільної співпраці у напрямку недопущення глобальної продовольчої кризи у зв’язку із вторгненням росії на територію України.

Так, згідно з останнім аналітичним матеріалом КШЕ Російське вторгнення в Україну може загрожувати глобальній продовольчій безпеці та заморити голодом сотні мільйонів у всьому світі. Експерти наголошують, що в цілому від поставок зерна з України залежать понад 400 мільйонів людей у ​​світі. Відповідно, війна в Україні кидає виклик глобальній продовольчій безпеці, питання якої особливо гостро стоїть нині для Близького Сходу та Північної Африки.

Для упередження цієї загрози європейське об’єднання фермерів Copa-Cogeca висловили готовність підтримувати вітчизняний агросектор та допомогти зупинити війну в Україні. В контексті цієї підтримки, ВАФ отримав статус партнерської організації Сора-Соgeca, що надає змогу українським аграрія пліч-о-пліч разом з європейською спільнотою прикладати максимум зусиль задля забезпечення продовольчої безпеки світу.

Наразі українська аграрна громада сильна як ніколи, але щоденна присутність російського агресора на нашій землі вартує не лише життів українців, а й загрожує голодом сотням мільйонів людей у ​​всьому світі.  Продовольча криза вже почалася: за даними FAO ООН світові ціни на продовольство досягли 10-річного рекорду в 2021 році і стрімко зростають у міру розгортання війни. Побоювання з приводу величезних економічних втрат та голодних бунтів — це нова реальність.

“Сьогодні Росія – не просто ворог України, а ворог та загроза всьому цивілізованому світу. Це має розуміти міжнародне співтовариство. Тож без перебільшення сьогодні Україна захищає всю Європу. Якщо у мирний час ми з Європою є конкурентами за деякими напрямками, то сьогодні ми разом відповідаємо за продовольчу безпеку в світі”, – коментує Марія Дідух, директор ГС “ ВАФ”.

Джерело: УКАБ.

Залишити коментар: