Новини

Унікальний проект з розвитку села в Україні презентовано на Lugano Business Forum

22.05.2023

11-12 травня 2023 року в Швейцарії відбувся перший Lugano Business Forum – міжнародний захід, який об’єднав представників європейського бізнесу, асоціацій, організацій, урядовців та лідерів думок для обговорення актуальних питань участі приватного сектора в реальних проєктах післявоєнної відбудови України.

Один із спікерів форуму був Михайло Корилкевич, голова громадської спілки «Українська кооперативна федерація» та ініціатор проєкту «Сімейні молочні ферми» – одного з яскравих прикладів імпакт-інвестицій в агросектор України. Він розповів міжнародній аудиторії про унікальну модель розвитку малого села в Україні, яку використовує проєкт, його важливість для економіки та відбудови країни, переваги інвестування у сімейні фермерські господарства. Виступ Михайла вразив слухачів та викликав шалену цікавість до проєкту. Особливо гостра дискусія виникла щодо напрямків розвитку агрохолдингів та малих сімейних господарств.

Проєкт «Сімейні молочні ферми» стартував у 2017 році з метою побудувати 5 000 сімейних молочних ферм по всій Україні. Він надає фермерам повний пакет послуг: навчання, консультування, логістику, збут та допомогу в отриманні фінансування. Проєкт базується на успішному досвіду Канади, де у свою чергу розвивали молочне тваринництво через партнерство з малими фермерами.

За словами Михайла Корилкевича, проєкт «Сімейні молочні ферми» не тільки створює робочі місця, платить податки (за 2022 рок сплачено 19,5 млн гривень податкiв в бюджети рiзних рiвнiв), а й виконав зобов’язання перед своїми інвесторами по виплатi дивідендів. Дохiднiсть яких згiдно з розрахунками склала 12% рiчних. Вiн також додав, що проект зацiкавлений у співпраці з європейськими партнерами та готовий до нових iмпакт-iнвестицiй.

Lugano Business Forum став платформою для обмiну досвiдом та iдеями мiж європейським та украïнським бiзнесом, а також для створення нових партнерств i можливостей для спiльних проектiв. Проєкт «Сiмейні молочні ферми» продемонстрував свою успiшну модель iмпакт-бiзнесу i запропонував новий напрямок для iнновацiй та ефективностi в агросекторi Украïни.

Залишити коментар: