Новини

В Україні гине добірний врожай яблук

15.11.2021

В Україні гине добірний врожай яблук. Садівники готові залишити дозрілі плоди у садах. Ціни на яблука зараз такі, що й близько не покривають навіть затрат на їхнє вирощування, інформує інформаційний портал today.ua.

Фермери масово скаржаться, що попит на яблука відсутній. А там, де в них ще готові купити фрукти, покупці не готові платити за вирощене прийнятну ціну.

Так, за словами садівників, собівартість одного кілограма яблук нині становить близько 4 гривень . При цьому фермери готові збувати їх за 5 гривень, ставлячи мінімальну націнку, але й за такі гроші охочих купити яблука майже немає. Роздрібний попит на ринку вкрай низький, і перспектив на його збільшення не видно.

Яблука також можна продати оптовими партіями на переробні підприємства. Але й туди вже стоїть чимала черга. До того ж, переробники погоджуються брати плоди не дорожче, ніж на 0,9-1,5 гривні за кілограм.

Зважаючи на таку ситуацію, садівники стоять перед вибором: зібрати дозрілі яблука та віддати їх за безцінь, чи залишити врожай не зібраним в садах? Судячи з підрахунків, друге виходить дешевше. 

Залишити коментар: