Новини

В Україну завезли автомобілі які “дбають” про навколишнє середовище

18.10.2021

Toyota Mirai – водневий гібридний автомобіль на паливних елементах. Вперше був представлений у листопаді 2013 року на Токійському автосалоні. Автомобіль заснований на концепт-карі Toyota FCV. Продажі в Японії стартували 15 грудня 2014 за ціною $ 57500, в США і Європі почалися в четвертому кварталі 2015 року. Автомобіль не виробляє шкідливих викидів у атмосферу, замість чадного газу з вихлопної труби виходить водяна пара, що перетворюється на воду.

Транспорт на водневих паливних елементах поступово приходить і до нас. Так, 16 вересня в Києві, біля офісу Енергетичної асоціації “Українська Воднева Рада” (Ukrainian Hydrogen Council) відбулася презентація екологічно чистого легкового автомобіля – Toyota Mirai. Поки що в Україну завезли дві машини — вони уживані, з пробігом по території США близько 30 тис.км. Кожна обійшлася в 16 тис. доларів, хоча нова коштує від 45 тис. доларів, передає autocentre.ua.

Фактично, це той самий електромобіль, мотор якого працює від електрики, що виробляється установкою Fuel Cell. На 100 км така машина витрачає близько 700 грамів водню, а бак вміщує до 5 кг. Тобто  запас ходу становить 700 км.

Ще одна перевага перед акумуляторними електромобілями — це швидкість заправки, яка займає лише близько 3 хвилин. Ось тільки в Україні поки що таких заправок немає, а найближча розміщена аж у Польщі. Однак в Україні обіцяють відкрити першу таку АЗС вже в 2022 році.

Ба більше, як зазначив президент енергетичної асоціації Українська Воднева Рада Олександр Рєпкін, вже є напрацювання щодо створення у нас цілої мережі водневих заправних станцій, які будуть комбінованими, з можливістю підживлення і звичайних електромобілів. Їх планується побудувати щонайменше 30, насамперед біля міст-мільйонників і на трасах, щоб власник водневого автомобіля міг спокійно доїхати до кордону з ЄС.

“Минулий рік став історичним для Європейського Союзу і України, зокрема тому, що було ухвалено Європейську водневу стратегію, де нашу країну згадали щонайменше двічі. Україна розглядається як постачальник новітнього енергетичного ресурсу для задоволення потреб країн ЄС”, — розповідає Олександр Рєпкін.

Залишити коментар: