Новини

В “Укрзалізниці” на 70% підвищили тарифи на вантажні перевезення

30.06.2022

Міністерство інфраструктури погодило підвищення тарифів на всі групи вантажів.

Повідомляє ТСН.

Міністерство інфраструктури підтримало пропозицію залізничників провести індексацію тарифів, підвищивши їх на 70% на всі групи вантажів.

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Держава субсидує “Укрзалізницю” для того, щоб вона могла продовжувати виконувати свої гуманітарні та оборонні функції. Від початку війни на рахунки компанії було спрямовано 10 млрд грн. Щомісячні витрати підприємства становлять більше 7 млрд грн, враховуючи те, що з березня компанія зменшила операційні витрати на 30%.

“Але суто державної підтримки вже недостатньо. Окрім втрат значної частини вантажних та пасажирських перевезень, зростають витрати на відновлення залізничної інфраструктури, яка постійно руйнується ворогом, енергоносії та паливно-мастильні матеріали. Це все ставить під загрозу стабільне функціонування “Укрзалізниці”, – наголосив мінсітр.

За його словами, навіть за умов підвищення, українські тарифи залишаються нижчими, ніж в державах ЄС.

“Завдяки індексації фінансовий стан “Укрзалізниці” буде стабілізовано. Ми усвідомлюємо, що підняття тарифів матиме вплив на підприємства, які користуються залізницею для перевезення вантажів. Однак я впевнений, що бізнес, який орієнтований перш за все на зовнішні ринки, адаптує свою діяльність, так, як це робить вся країна в жорстких та несправедливих умовах російської агресії”, – резюмував Кубраков.

Залишити коментар: