Новини

Вартість перевезення зерна на експорт у вагонах “Укрзалізниці” злетіла майже в 10 разів

07.07.2022

Вчора відбулися чергові торги на послуги використання вагонів-зерновозів “Укрзалізниці” для експорту зерна – ціни злетіли з 2 167 грн/добу до максимальної вартості 20500 грн/добу, тобто зростання у 9,5 разів. 

Повідомляє пресслужба УКАБ.

Таким чином навіть при обороті за 10  днів вартість лише користування вагоном складе 3150 грн/т.  Крім того, необхідно сплатити тариф за перевезення зерна залізницею, який нещодавно підняли на 70%, плату за завантаження та розвантаження вагонів, плату іноземним перевізникам, а також ряд інших додаткових платежів.

УКАБ ще в червні закликав АТ “Укрзалізниця” не запроваджувати практику аукціонів в умовах війни, штучно створеного дефіциту вагонів-зерновозів та особливостями монопольного становища АТ “Укрзалізниця”. 

“Це торги за квиток на виживання. Уявіть собі, якби на евакуацію людей з Харкова чи інших міст залізниця проводила торги за кожен квиток. Таку практику можна  прирівняти до злочину проти агросектору”, – коментує ситуацію Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

УКАБ закликає уряд негайно припинити практику таких аукціонів, зробити доступною інформацію про черговість опрацювання вантажних вагонів з агропродукцією на експорт, впровадити відповідальне планування перевезень вантажів та їх виконання, переглянути рішення про підняття тарифів на 70%.

Залишити коментар: