Новини

Вінницькі господарства діляться секретом щедрих врожаїв

28.10.2013

Вінниччина  є одним  із цінних вкладів у сільське господарство нашої країни, вона приймає активну участь у  забезпеченні населення  сільгоспвиробництвом та сприяє  покращеному розвитку життя на селі.  Як говорять статистичні дані –  понад 2 млн гектарів  займають сільськогосподарські угіддя саме на Вінниччині.  На цих землях працюють   850 агрофорувань  та 1240  фермерських господарств.  А по обсягу валової продукції  цей край займає в Україні одне з провідних місць.  І сьогодні ми візьмемо до уваги декілька фермерських формувань, які  теж приймають  активну участь у розвитку  агропромислового комплексу  України та Вінниччини зокрема. 

Сільськогосподарське товариство  «Матейків Інвест Агро», що у селі  Матейків  Барського району Вінницької області орендує  близько  2000 га земельних угідь та утримує  ВРХ.  Вирощують  зернові та технічні  культури.   500 га займає озима пшениця, 200 га – озимий ячмінь.  Соняшник і кукурудза, займають незначну частину площі через нестабільну цінову політику, як на зернові так і на олійні культури.

Агроном господарства  Андрій  Шевчук  розповів, що збирати  щедрий урожай їм допомагає  не тільки сприятливий клімат в регіоні, а звісно ж застосування новітніх технологій вирощування  та захисту культур.

–          Наше господарство  вже 19 років обробляє  угіддя, які ми орендуємо  у чотирьох  суміжних населених  пунктах  Барського району.  На 2000 га  вирощуємо різноманітні культури та забезпечуємо кормову базу для худоби. В основному  на полях «Матейків  Інвест  Агро» росте: пшениця, ячмінь, соняшник та кукурудза.  Наш клімат і грунти  підходять для агровиробництва, але сьогодні все-таки найактуальнішим  є підтримка новітніх технологій  вирощування. У  підході до інновацій та правильному їх застосуванню  нам допомагає  агрохімічна компанія «Вітагро». ЇЇ працівники  не мають за мету просто продати продукт, а  прагнуть забезпечити клієнта  повноцінною консультативною допомогою,  створити  перспективу майбутньої співпраці.  У них ми беремо всю лінійку ЗЗР та насіння гібридів ріпаку.  Результати  протягом  років нашої співпраці жодного разу не підвели  ні нас, ні «Вітагро». 

У  СГ ТОВ «Матейків Інвест Агро»  працює  80 осіб, які щомісяця отримують стабільну заробітну плату.  Керівник  господарства  В’ячеслав  Васильович Кучерук  старається зберегти  українське село  і допомагає  у соціальному напрямку жителям і сільським радам. Завдяки щедрості і розважливості керівника  селяни мають відремонтовані  дошкільні та шкільні заклади, реконструйовані храми та медустанови.

Як бачимо, господарники  на Вінниччині,  вправно ведуть агровиробництво, що дає місцевим жителям  перспективу  відновлення українського села  та  достаток у сім’ях, не виїжджаючи за кордон.

Наступним  агроформуванням  є СТОВ «Нива», яке розташоване  в селі Калитинка  Шаргородського району. Орендує господарство  понад  1000 гектарів у двох населених пунктах: в селах  Марянівка та  Володіївці.  Тут агровиробництво акцентується  на посівах пшениці, ріпаку і кукурудзи.  Хоча в загальному  засівають 8 сільськогосподарських культур. Керівник  СТОВ «Нива» Олександр  Ілюшко,  незважаючи на нестабільність  цінової політики –  «скачки»  цін на зерно, все-таки  оптимістично відноситься до  складеної ситуації в аграрному секторі  України і  впевнений, що з часом все обов’язково зміниться. Про ефективне вирощування с\г культур розповів коротко: «Перед посівом  застосовуємо складні добрива, сульфат амонію, азотні  препарати, весь спектр мінеральних добрив. А якщо говорити про весь захист, то вже досить довгий період ми співпрацюємо з АХК «Вітагро». У них купуємо повний портфель тієї продукції, яка на всі сто підходить для наших грунтів і рослин».

На агровиробництві  працюють 10 осіб, які за свою працю отримують  високу заробітну плату, що дозволяє їм  в достатку утримувати сім’ї. Керівник разом із працівниками старається іти в ногу з інноваціями, тому відвідує аграрні виставки з метою побачити щось нове і цікаве, семінари та  конференції. Складають технологічні схеми, плани роботи, розглядають і вибирають пропозиції нових сортів насіння та новітніх технологій.

Третім у нашому списку  Вінницьких господарств є ФГ «Калитинка –Вікторія» розташоване  в селі Калитинка  Шаргородського району.  На  1240 гектарах орендованих земельних угіддях  господарство вирощує зернові та технічні культури. Зернових цього року засіяли 500 га, соняшнику -150, кукурудзи – 100, цукрових буряків – 50 га, ще засівають  сою та ріпак.  Керівник господарства  Віктор Григорович Бровченко  поділився з нами секретом вирощування  щедрих врожаїв:

–          В середньому  ми збираємо 50 ц/га, для вінницького краю це досить перспективно, враховуючи те, що у цих краях грунти  кислі, то потрібно вносити нейтральні форми азоту, так ми покращуємо систему удобрення.  І звичайно,  закуповуємо повний спектр важливих препаратів – ЗЗР, мікродобрив та міндобрив. Насіння у нас все іноземної селекції. Якщо говорити про ЗЗР, то ми їх купуємо  вже більше 3 –х  років у АХК «Вітагро». Для нас важлива вся лінійка їхньої продукції: гербіциди, інсектициди, фунгіциди…  За три роки ми впевнилися, що ці препарати  досить оптимальні та функціональні.

Господарство «Калитинка-Вікторія» займається не тільки рослинництвом, а вправно і ефективно розвиває галузь тваринництва, зокрема: свині та вівці. Свиней, як каже, сам господар, поки що не багато – 200 голів, але з часом будуть збільшувати виробництво. Про вівчарство Віктор Григорович озивається гордо, адже таких,  як він у нашій країні не так і багато, за відродження вівчарства мало хто  береться, а їх у «Калитинка- Вікторія» – 300 штук.

Керівник старається з кожним роком збільшувати оренду плату  селянам за паї. Приймає активну участь у соціальному напрямку, забезпечує  працівників  ( 25 осіб) високою зарплатнею  та й надалі прагне  розвивати ту галузь, яка в нашій країні  на низькому рівні.

Ці господарства, хоч і не переважають масштабами  проте  гарно тримаються «на плаву» серед якості агровиробництва.  Багатий не той господар, який  переважає кількістю, а той, хто знає секрет якості.                                                                                                        

Підготувала Мар’яна  Балабан