Новини

Війна: три історії сімейних молочних ферм

11.04.2022

Олексій Нос приєднався до проєкту «Сімейні молочні ферми» в серпні 2021 року. Його ферма знаходиться в Миргородському районі на Полтавщині. У перші дні війни фермер, як і інші українці, не могли повірити, що сталася біда. Однак постійна робота по господарству допомагала переключитися. На початку війни було дуже важко – молокозаводи перестали збирати молоко, та й вартість останнього знизилась до 2-4 грн за літр.

Частину молока родина Олексія переробляла на сир, а частину віддавала на територіальну оборону. Крім цього, фермер допомагає продуктами харчування тимчасово переміщеним людям. Проте все це він вважає дрібницями.

Труднощі, з якими стикнувся Олексій Нос, знайомі зараз кожному фермеру: відсутність ветпрепаратів, зростання вартості кормів, палива.

Сімейна молочна ферма «Біле золото», власником якої є Валерій Горолюк, знаходиться на Волині. Вже у квітні виповниться 2 роки, як вона є учасником проєкту «Сімейні молочні ферми».

Фермер в перші дні війни активно долучився до підтримки армії: безкоштовно передавав молоко військовим. На фермі всього вистачає, щоправда, проблеми, як у всіх: подорожчало пальне та корми, сіль для корів, а вартість молока сильно знизилась. Тому, щоб мати змогу придбати необхідне, Валерій був змушений продати декілька телят. А ціна на худобу під час війни також впала.

Серед позитивних моментів фермер відзначає відновлення роботи молокозаводу та постійну допомогу ветеринарів проєкту «Сімейні молочні ферми».

На сімейній молочній фермі Віктора Медведюка (Івано-Франківська обл) з початку війни народилось троє телят. І одне з них отримало популярне сьогодні ім’я Байрактар.  До речі, це вже не перший Байрактар в родині «Сімейних молочних ферм». А ще серед корів набирає популярності ім’я Джевеліна.

Пан Віктор каже, що впала ціна на молоко, піднялась на пальне та корми, але не дивлячись на це, постійно відвозить молоко військовим. Раніше був місцевий сировар, якому він міг би здавати молоко, але тепер сироварня не працює. Однак фермер не гає часу, окрім господарства, засіває землю.

Віктор говорить, тепер має більше сили займатися фермерством, адже розуміє, що його праця зараз дуже важлива для України.

Команда проєкту «Сімейні молочні ферми» підтримує постійні контакти зі всіма учасниками, навіть з тими які залишилися в охоплених війною регіонах. Допомагає фінансово, консультаціями, кормами тощо. Адже зараз головне завдання зберегти поголів’я та забезпечити продовольчу безпеку країни.

Якщо Ви бажаєте підтримати фермерів проєкту, це можна зробити за наступними посиланнями:

у гривні: https://secure.wayforpay.com/payment/uaukrcoopfederation

в доларах: https://secure.wayforpay.com/payment/usukrcoopfederation

у євро: https://secure.wayforpay.com/payment/ukrcoopfederation

Залишити коментар: