Новини

Всеукраїнський практичний форум «День агронома» у Львові зібрав сільгоспвиробників з усієї України

10.02.2023

9 лютого у Львові відбувся щорічний Всеукраїнський практичний форум «ДЕНЬ АГРОНОМА», присвячений темі «Виростити без міндобрив: реально чи ні?».

Під час заходу агрономи з різних куточків України мали змогу дізнатися як правильно вносити добрива, вдосконалювати вирощування зернових і технічних культур, ознайомитися з принципами підвищення рентабельності та з безліччю інших практичних питань щодо посіву й живлення рослин. Також присутнім розповіли про актуальні у цьому сезоні новинки сільськогосподарської техніки від провідних виробників.

Цьогоріч питанням, яке найбільше турбує аграріїв, є зменшення собівартості виробництва сільгоспкультур, оскільки, зважаючи на ситуацію з подорожанням усіх технологічних складових, особливо мінеральних добрив, важливо «не піти у мінус» . Тому кожен агровиробник нині шукає вигідну альтернативу, щоб збільшити свої прибутки від господарювання. Для прикладу, в господарстві «Агро Форте» задля оптимізації виробничого процесу перейшли на точне землеробство та розпочали займатися трейдингом.

«З 2021 року ми запровадили на своєму підприємстві (на 3000 га) елементи точного землеробства. З 2022 року повністю перейшли на автоматичну систему обліку, зважаючи на ситуацію на ринку, почали займатися трейдингом та наданням логістичних послуг», – каже Сергій Піскуровський, директор ТОВ «Агро Форте».

Окрім того, фахівець розповів, які культури будуть рентабельні у 2023 році.

«Що ж сіяти у 2023 році? Багато хто ставить перед собою це питання… Наші плани: кукурудза на наступний рік – нерентабельно, хто ще має свою сушку та елеватор, можливо десь буде вирощувати. Загалом, уся увага буде спрямована на соняшник, сою та ріпак», – зазначив він.

Сергій Вотяков, представник заводу-виробника обприскувачів «Tecnoma» розповів, що в процесі переходу на точне землеробство особливу увагу варто приділити техніці.

«Техніка відіграє важливу роль у переході на точне землеробство. Вибір технологій потрібно робити заздалегідь. Під час спілкування з аграріями я наголошую звернути увагу на цю технологію, бо якщо через рік-два у більшості виробників не буде можливості дообладнати обприскувачі певною опцією, тому що це можна зробити тільки на заводі, то агровиробнику доведеться продавати агрегат і купувати інший», – пояснює Сергій Войтяков.

Війна спричинила перебої в логістиці та експортні проблеми, а зниження цін на маржинальні культури ще більше ускладнило ситуацію. Тож ще однією темою практичного форуму стала оптимізація виробничих витрат задля збереження рентабельності своїх підприємств, пошук альтернативних рішень.

Чимало професіоналів агробізнесу поділились досвідом господарювання та збільшення прибутковості а також дали практичні поради та відповіли на нагальні питання.

Христина Котович

Залишити коментар: