Новини

Якщо сіяти в підготовлений ґрунт, то CORSA!

20.03.2023

З початком повномасштабної війни українські аграрії зіткнулися з багатьма небаченими проблемами, але не здалися і продовжують працювати, як і ви, навіть в прифронтових районах. Одне з таких господарств СФГ “ЛАРИСА” в Томаківському р-ні Дніпровської області. Підприємство має в обробітку 800 га. В сівозміні мають такі культури як пшениця, ріпак і соняшник. Ще до війни господарство встигло придбати і прийняти на баланс нову сівалку CORSA від компанії BEDNAR, а перша посівна проходила вже під гуркіт гармат.

Якщо сіяти в підготовлений ґрунт, то CORSA!

Основною задачею сівалки було забезпечити ідеальні сходи та продуктивність роботи по підготовленому ґрунту після оранки. В 2022 році сівалка відсіяла як пшеницю та ріпак, так і гірчицю.

Це був вже не перший агрегат від BEDNAR в господарстві. До цього вони вже спостерігали якісну роботу передпосівного компактора SWIFTER SO8000F протягом декількох сезонів. Тож мали гарний досвід та впевненість у результаті.

Якщо сіяти в підготовлений ґрунт, то CORSA!

«Компактор напрацював вже більше 3000 га і ми ним дуже задоволені» – розповідає Віталій, представник господарства.

Під ріпак ґрунт готували ретельно: прибрали пшеницю врожайністю до 50 ц/га, далі оранка, вирівнювання дискатором, потім передпосівний обробіток компактором SWIFTER. Після чого провели посів 9 метровою сівалкою CORSA CN9000 з міжряддям 16,7 см та нормою висіву 2,8 кг/га на глибину 3-4 см. Агрегат працює з трактором John Deere 8295R. Швидкість посіву при цьому складає від 11 км/год при посіві ріпаку, та до 15 км/год при посіві пшениці.

Якщо сіяти в підготовлений ґрунт, то CORSA!

Сходи ріпаку через 4 тижні після посіву сівалкою CORSA CN9000

Технологія підготовки ґрунту та посіву гірчиці аналогічна: оранка, дискатор, компактор та посів CORSA з нормою висіву 3,4 кг/га на глибину 2 см.

Якщо сіяти в підготовлений ґрунт, то CORSA!

Сходи гірчиці через 2 тижні після посіву сівалкою CORSA CN9000

Сівалка CORSA CN9000 агрегатувалася з двокамерним бункером COMBO SYSTEM об’ємом 5000 л, що дозволяє вносити добрива разом з закладенням насіння. При цьому бункер працює під тиском, що забезпечує чітку норму внесення насіння та добрив.

«Нам подобається конструкція сівалки: калібрувати легко, налаштування прості. Сівалка обладнана датчиками контролю кожного сошника, що також сприяє якісному посіву. Норма витримується ідеально. Достатньо економічна сівалка, витрата палива трактора з нею всього 3-3,5 л/га. Бункер зручний. Завантажуємо за допомогою навантажувача за 5-7 хвилин. В цьому сезоні цією сівалкою ми посіяли 220 га ріпаку, більше 150 га пшениці та експериментально 30 га гірчиці. За день засіваємо до 80 га. До цього ми сіяли Червоною Зіркою, як ріпак, так і пшеницю. Ми бачимо різницю і задоволені роботою цієї сівалки» – розповідає Віталій.

Якщо сіяти в підготовлений ґрунт, то CORSA!

Модельний ряд сівалок CORSA CN включає агрегати з робочою шириною від 6 до 9 м та міжряддям 12,5 або 16,7 см. Сошники сівалки розміщуються на паралелограмі, що забезпечує чітке дотримання глибини закладання насіння по всій ширині агрегата. Розподільча голівка CORSA також дозволяє висівати культуру у кожен другий рядок, наприклад, з міжряддям 25 або 33 см.

Залишити коментар: