Дні поля

Євраліс – найбільше портфоліо сортів сої в Європі. Кожен зможе вибрати для себе найкращий!

22.09.2020

Соя – основна зернова бобова культура у світовому сільському господарстві ХХІ століття. За останні роки попит на цю культуру суттєво збільшився і в Україні, оскільки вона рентабельна, конкурентоспроможна та прибуткова. Та щоб стабільно отримувати високі врожаї, потрібно відповідально підходити до всього комплексу заходів: обробітку ґрунту, підживлення, вибрати грамотну систему захисту рослин. Проте одним із найважливіших чинників, який впливає на результат, є вибір якісного сертифікованого насіннєвого матеріалу.

Саме таке насіння українським агровиробникам уже 14 років пропонує один із лідерів серед насіннєвих компаній Європи – «Євраліс Семенс», що належить до французької агропромислової групи «Євраліс».

«Євраліс Семенс» інвестує в дослідження та селекцію сої з 1975 року, і сьогодні за підтримки Асоціації «Дунайська соя» є однією з небагатьох компаній, яка пропонує повну лінійку сортів без ГМО в різних групах стиглості: від ультраранніх до пізніх.

Тож сільгоспвиробники можуть вибрати саме ті сорти, які найкраще підходять для їхнього господарства, аби диверсифікувати ризики від зниження врожайності через недостатнє забезпечення вологою, оптимізувати роботу збиральної техніки тощо.

8 вересня на полях ПП «Західний Буг» у Буському районі Львівщини провели День соєвого поля, на якому аграріям презентували демонстраційні ділянки сої та розповіли про властивості сортів.

Особливий інтерес в учасників викликали сорти компанії «Євраліс Семенс», яка має найбільше портфоліо сортів сої в Європі.

Цьогоріч у демо посівах ПП «Західний Буг», з яким компанія тісно співпрацює вже більше шести років, представлено 7 сортів, а на розмноженні та для реалізації на 2021 рік – сорт ЕС Ментор.

Юрій Сава, керівник Західного регіону ТОВ «Євраліс Семенс Україна», зазначив, що ЕС Ментор – лідер продажів у Європі, а на території України 2018 року цей сорт займав найбільші площі під виробництво насіння сої серед усіх 123-ох зареєстрованих сортів.

ЕС Ментор – ранній сорт, що характеризується стабільною врожайністю, високим вмістом білка – 42,1% та стійкістю до вилягання.

Сорт пластичний та імунний до шкідливих організмів, вирізняється інтенсивним гілкуванням та прекрасною реакцією на широкорядний спосіб сівби. Генетична особливість – 70-80% бобів формуються у середньому та верхньому ярусах. Висота кріплення нижнього боба – 13 см. Не рекомендовано загущувати, рекомендована норма висіву – 550 тис. насінин/га.

ЕС Фавор – один із нових сортів (зареєстрований в Україні 2019 року) з високими показниками продуктивності та ранніми термінами дозрівання.  Вміст білка – 40,1-42,4%.

Це дуже ранній сорт, тривалість періоду вегетації – 104-114 діб. Має високу стійкість до вилягання, обсипання, розтріскування стручків. Посухостійкий. Характеризується високою стійкістю до хвороб.

ЕС Сенатор – дуже пластичний сорт, із високим вмістом протеїну, стійкий до стресових умов.

Сорт дуже ранній і врожайний, толерантний до хвороб, стійкий до вилягання. Має здатність до гілкування, адаптований до різних способів сівби.

Рекомендована норма висіву – 700 тис. насінин/г.

ЕС Командор – новий сорт, який за своїми характеристиками близький до ЕС Ментор. Ультраранній, стійкий до вилягання та обсипання. Має високий вміст білка – 41,5%, і високий потенціал урожайності.

Рекомендована норма висіву – 700 тис. насінин/га.

«Щороку в Україні виникає проблема з вологозабезпеченням, також через незвичні погодні умови рослини зазнають стресів, які впливають на врожайність. Тому на цьому демополі ми зробили акцент на ультраранніх сортах, які найкраще підходять для Західного регіону, – підсумував Віталій Гоєнко, продукт-менеджер зі зернових культур.Також на демоділянках представлені й сорти середньої групи стиглості та пізні сорти, щоб агровиробники змогли побачити, як вони показують себе у цьому регіоні та підібрати для себе найкращі.

Загалом, виглядом рослин на цих ділянках ми задоволені, сподіваємось на врожайність від 3,5 до 4,5 т/га».

© Анна Артим

Залишити коментар: