Новини

З початку 2020 року експорт азотних добрив перевищив імпорт на 63%

06.07.2020

Згідно даних Державної митної служби, в січні-червні 2020 року експорт азотних добрив (код УКТЗЕД 3102) склав $142,9 млн, в той час як імпорт  –  $87,9 млн. Таким чином, експорт перевищив імпорт на 63%, повідомляє УКАБ.

Ще більш показовою є ситуація в червні 2020 року, коли експорт азотних добрив досяг  $56,1 млн, а імпорт – знизився до $4,2 млн.

Дані митної статистики доводять, що українські виробники азотних добрив є конкурентоспроможними не лише на ринку України, але і на світовому ринку.

Наведені дані підтверджують правильність рішення Міжвідомчої комісії із питань міжнародної торгівлі (МКМТ) щодо незастосування квот на імпорт мінеральних добрив.

«УКАБ неодноразово звертався з офіційними листами до МКМТ про те, що лібералізація ринку газу, зниження його вартості, а також дорога логістика при імпорті добрив роблять квоти на імпорт економічно беззмістовними. Дані зовнішньої торгівлі підтверджують нашу правоту і правильність рішення Міжвідомчої комісії із питань міжнародної торгівлі не обмежувати поставки в Україну мінеральних добрив», – коментує Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

Залишити коментар: