Новини

З початку війни окупанти завдали збитків довкіллю на $46 млрд

18.01.2023

Сума шкоди українському довкіллю від збройної агресії росії становить понад 46 млрд доларів, при цьому Україна вимагатиме компенсації цих збитків.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів з посиланням на коментар для The Economist міністра захисту довкілля Руслана Стрільця, передає ukranews.com.

“Основну частину обрахованих збитків на сьогодні складає забруднення повітря – 27 млрд доларів. Лише за 10 місяців внаслідок російського вторгнення в повітря потрапило понад 42 млн тонн парникових газів. Цей обсяг можна порівняти із річними викидами Болгарії”, – зазначив Стрілець.

За його словами, основними причинами викидів стали лісові пожежі та атаки окупантів на об’єкти енергетичної інфраструктури.

За даними Держекоінспекції, внаслідок російських обстрілів вже згоріло понад 680 тис. тонн нафти та пального.

Також війна завдала шкоди майже третині українських лісів, при цьому повністю вигоріло щонайменше 23,3 тис. га.

За словами Стрільця, шкода, завдана забрудненням ґрунтів, оцінюється у 18 млрд доларів.

Загалом з початку широкомасштабного вторгнення Україна задокументувала майже 2 300 злочинів проти довкілля.

Стрілець зазначив, що попри війну Україна вже впроваджує проєкти з відновлення довкілля.

“За 2022 було висаджено 180 млн нових дерев у рамках програми Президента України “Зелена країна”, а у вересні 2022 року було відкрито новий лісонасіннєвий центр всього за декілька кілометрів від кордону з Білоруссю. Відкривши лісонасіннєвий центр на кордоні з Білоруссю, ми показали їм, що не боїмося, і що перемога буде за нами”, – наголосив міністр

Залишити коментар: