Новини

За 9 місяців 2021 року промислове виробництво яєць скоротилось на 24%

19.10.2021

За 9 місяців 2021 року промисловими підприємствами України було вироблено на 24% менше курячих яєць у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – 6,8 млрд штук (дані Державного комітету статистики).

Таке значне скорочення обсягів виробництва в першу чергу пов’язано зі значним зростанням цін на зернові культури, а відповідно і на комбікорми, які складають основну частину собівартості виробництва. Як результат, частина виробників яєць або скоротили власне виробництво, або взагалі припинили його.

“Ціна на яйця, як і на будь-який інший продукт, формується за рахунок співвідношення попиту та пропозиції, а неможливість реалізувати продукцію за ціною, що перевищує витрати, і призводить до скорочення обсягів виробництва. Це ми і спостерігали протягом цього року, – ціни відчутно відреагували на таке скорочення виробництва, і в вересні 2021 року ціни на яйця зросли на 66% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Крім того, варто зауважити, що збільшення податкового навантаження, яке передбачається за умови прийняття законопроекту №5600, призведе до ще більшого скорочення обсягів виробництва яєць курячих українськими промисловими виробникам та можливого подальшого зростання цін”, – пояснює Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

Джерело: УКАБ

Залишити коментар: