Новини

Закупівельні ціни на соняшник в Україні продовжують зростати

21.11.2021

Закупівельні ціни на соняшник в Україні продовжують зростати на тлі дефіциту пропозицій та подорожчання пальмової олії.

З початку тижня ціни на соняшник з доставкою на завод виросли на 200-400 грн/т до 19000-20500 грн/т (722-775 $/т з ПДВ) для олійності 46-48% та з премією за кращий вміст олії. Виробники стримують продажі, очікуючи підвищення цін до торішнього рівня та зниження вартості перевезень, які за останні місяці подорожчали вдвічі.

За оцінками переробників, виробники реалізували лише 1/3 зібраного соняшника, хоча зазвичай в цей період вже продано майже половину врожаю. Щоб завантажити потужності, переробники змушені піднімати закупівельні ціни, навіть попри отримання від’ємної маржі переробки.

Ціни пропозицій української соняшникової олії з поставкою в грудні виросли до 1420-1430 $/т FOB на тлі зменшення пропозицій соняшника та невизначеності з подальшою інтенсивністю поставок.

Ціни на соняшникову олію підтримує невпинне подорожчання пальмової олії, лютневі ф’ючерси на яку на біржі в Малайзії вчора знову виросли на 2% до місячного максимуму 4998 рінггитів/т або 1196 $/т.

На біржі в Китаї ф’ючерси на пальмову олію виросли на 1% до 1526 $/т, а на соєву – на 0,6% до 1510 $/т.

Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго залишилися на рівні 1306 $/т, не відреагувавши на збільшення тижневих продажів соєвої олії до найвищого в сезоні рівня – 67,5 тис т.

В Україні дощі найближчими днями можуть збільшити пропозиції автотранспорту, що дозволить активізувати перевезення законтрактованого соняшника з господарств на заводи та збільшити продажі на тлі зростання закупівельних цін.

Аграрії мають значні запаси обігових коштів, тому очікують зростання цін до торішнього рівня 24-27 тис грн/т з доставкою на завод. 

За інформацією GrainTrade

Залишити коментар: