Новини

Завдяки звільненню острова Зміїний суттєво збільшаться обсяги експорту агропродукції — Тарас Висоцький

14.07.2022

Завдяки звільненню острова Зміїний та відкриттю другого гирла річки Дунай пропускна здатність експорту української агропродукції значно збільшилась. Про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі телемарафону #UAразом.

Він акцентував, що всі місяці від початку війни Міністерство працює за різними напрямами, аби збільшувати обсяги  експорту. Є значний логістичний прогрес у збільшенні експортних обсягів продукції, яка відправляється через річкові порти, залізницею та автотранспортом. Проте  критичною залишається проблема розблокування чорноморських українських портів Одеси та Миколаєва. 

«Наразі є вже декілька шляхів експорту української агропродукції через річку Дунай. Раніше  був доступний канал Суліна, у якого обмежена пропускна здатність, тому сформувалася черга. Завдяки звільненню острова Зміїний  та відкриттю іншого гирла річки пропускна здатність експорту значно збільшилась, але черга в 90 барж буде ще декілька тижнів», — зазначив перший заступник Міністра. 

За його словами, окупанти вдаються до варварських методів знищення нового врожаю на тимчасово окупованих територіях. Так, у 5—7 областей щоденно фіксуються факти свідомого підпалу окупантами українського збіжжя — загалом це декілька тисяч гектарів. 

«З точки зору кожного окремого фермера це, звісно, велика трагедія. Усі ці та інші втрати фіксуються для подальшого відшкодування через репараційні кошти або з заморожених активів. Проте з точки зору національної  продовольчої безпеки це не ті площі, які можуть нести загрозу. Ми націлені зафіксувати все це і за першої можливості допомогти тим аграріям, чиї поля підпалюють окупанти», — підкреслив він.  

Щодо нового врожаю, то жнива вже розпочались в усіх областях України, повідомив Тарас Висоцький. Перші результати показують, що врожайність трохи нижча, ніж минулого рекордного року, але все одно вища від середньої за останні п’ять років. 

«Наші аграрії не економили на технології, яку закладали під озимі культури, тому якість збіжжя хороша — як для продовольчих, так і для кормових цілей (фуражне зерно). Впевнено вже можемо говорити, що Україна буде з хлібом», — підсумував перший заступник Міністра Мінагрополітики Тарас Висоцький.

За інформацією Мінагрополітики

Залишити коментар: