Події

Зберегти вологу та заробити на пісках – День поля Agrilab Farming

11.08.2021

Зберегти вологу та заробити на пісках – День поля Agrilab Farming

12 серпня біля с. Пархимів (Козелецький р-н, Чернігівська обл.) відбудеться День поля Agrilab Farming «Технології водозбереження й точного землеробства». Під час заходу компанія Agrilab поділиться своїми досвідом господарювання на «бідних» піщаних ґрунтах та рецептами «оздоровлення» проблемних полів. Головні теми – алгоритми діагностики полів та відповідне управління ресурсами, способи вологозбереження та покращення стану грунту, наочний ефект від технологій точного землеробства та, звісно, економіка.

З початку року компанія AgriLab взяла в обробіток більше 1000 гектарів земель, які ніколи не відзначались високою врожайністю. Це строкаті піщані поля з багатьма малопродуктивними зонами, які мали проблеми і зі станом грунту, і з вологою, і з якістю та кількістю врожаю. «Поля настільки строкаті, що кожен аграрій знайде тут знайоме «питання», – зауважив Ярослав Бойко, СЕО Агрілаб. На Дні поля ми продемонструємо рішення, які допомогли нам вирішити їх. На конкретних прикладах з власного досвіду розкажемо як збільшити прибутковість на «неродючих» грунтах.

Окрема увага приділена технологіям вологозбереження. Клімат змінюється і досвід минулих двох посушливих років підказує: треба бути на поготові і впроваджувати технології, які дозволять зберегти вологу.

Зокрема, на полі AgriLab Farming продемонструють як відрізняється стан грунту та культур на шести різних обробітках грунту, а також наскільки збільшуються чи зменшуються затрати на виробництво при їх впровадженні. Особливо цікаво буде порівняти ділянки без обробітку, strip-till, глибокого рихлення та більш розповсюджених способів підготовки грунту.  До речі, щодо практики strip-till, то на полях господарства можна порівняти також агрономічні і економічні результати «осіннього» та «весняного» впровадження цієї технології.

Важливою темою для аграріїв буде система живлення та захисту кукурудзи. Адже в умовах зростання вартості мінеральних добрив у господарстві застосовували найменш витратні технології, які водночас дали гарний результат.

Дуже цікавим досвідом вирощування кукурудзи у період браку вологи поділиться Григорій Войтенко, голова ФГ «Ятрань» з Кіровоградщини, який в умовах рекордної посухи 2020 року зумів виростити 10 т/га кукурудзи. І так, це без зрошення.

Окрім показу результатів у полі, День поля Agrilab Farming готує відвідувачам і демонстрацію техніки, яку використовували у господарстві для впровадження різних технологій.

Участь у Дні поля – безкоштовна за умови попередньої реєстрації за телефоном 0632969633 або за посиланням.

Довідка: Agrilab Farming – це агровиробничий бізнес компанії Agrilab, започаткований 2021 року на базі ТОВ «ЛАН – 2015».  В його основі – близько 1000 га: «бідні» легкі ґрунти з високою неоднорідністю. Мета Agrilab Farming – за допомогою технологій точного землеробства налагодити в цих умовах високоприбуткове сільгоспвиробництво. Agrilab сповідує філософію відкритості: помилки, вдалі рішення та маржинальність процесів – всім цим компанія ділиться зі своїми колегами-сільгоспвиробниками.  Партнерами Agrilab Farming є: Amazone, Binfield, Defenda, Drone UA, Ekipagro, Kverneland, LNZ Group, Грінко-Агро, Trimble, Strube, Universeed, «Агротерра».

Зберегти вологу та заробити на пісках – День поля Agrilab Farming

Залишити коментар: