Новини

Земельна реформа – епохальна для розвитку громад

26.07.2021

У деяких сільських громадах до 90 % місцевих бюджетів формується за рахунок платежів від аграрних підприємств. Тому громади дуже зацікавлені, щоб українські фермери розвивалися й покращували свою ефективність, адже завдяки цьому збільшуватимуться й обсяги сплати місцевих податків.

Про зв’язок між розвитком аграріїв та територіальних громад заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький говорив під час презентації 7-ми кроків, які допоможуть громадам ефективно управляти своєю територією.

Він нагадав, що з 1 липня цього року була запроваджена епохальна реформа для розвитку сільського господарства та місцевих громад: був відкритий ринок сільськогосподарських угідь, землі – передані громадам. І сьогодні для успішного розвитку фермерів, аграрних підприємств має бути обов’язково відповідний розвиток громад. «Ці типи суб’єктів пов’язані дуже тісно», – підкреслив заступник Міністра.

«Важливо досягати симбіозу. Зараз українські фермери взаємодіятимуть із громадами, беручи землю в оренду для розвитку своїх господарств. Звісно, необхідне чітке розуміння кожної зі сторін правил гри і можливостей. Адже, коли кожна зі сторін буде поінформована і розумітиме, як максимально використати всі вигоди від реформи, тоді й реформа буде успішна», – переконаний Тарас Висоцький.

Джерело: Мінагрополітики

Залишити коментар: