Новини

Агроспільнота закликає владу підтримати відновлення роботи аграріїв на деокупованих територіях

20.09.2022

Асоціація «Українських клуб аграрного бізнесу», яка входить до ГС «Всеукраїнський аграрний форум», разом із ГС «Аграрний союз України», Всеукраїнською асоціацією громад, асоціацією «Союз птахівників України», ВГО «Українська аграрна конфедерація» та ГС «Всеукраїнська аграрна рада», звернулась до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо необхідності підтримки сільськогосподарських товаровиробників у відновленні діяльності на деокупованих територіях України.

Як йдеться у зверненні, з початку вересня 2022 року Збройними Силами України було звільнено понад 8,5 тисяч кв. км тимчасово окупованих територій нашої країни, зокрема майже третину території Харківської області. З поверненням цих територій під контроль ЗСУ, активно розпочалися процеси відновлення інфраструктури та життєдіяльності постраждалих регіонів. Громадяни України, які перебували в тимчасовій окупації, або були переміщені в інші регіони України, з надією сподіваються на швидке відновлення звільнених територій.

Зокрема, такі сподівання мають і сільськогосподарські товаровиробники, які мають в обробітку близько 500 тис. га с/г угідь на вказаних звільнених територіях, які займаються рослинництвом, тваринництвом та виробництвом продуктів харчування.

«Більшість аграріїв на деокупованих територіях зазнали значних руйнувань, знищення та розкрадання їхнього майна, техніки, худоби, земельних угідь. Вони не мали можливості провести збиральні роботи влітку, а також майже не мають ресурсів на відновлення роботи, проведення осінніх польових робіт, які є вкрай важливими, а також виплати орендної плати власникам земельних паїв та заробітної плати працівникам», – наголошується у зверненні.

Орієнтовна потреба у фінансуванні відновлення діяльності сільськогосподарських товаровиробників лише на вказаних звільнених територій складає близько 5 млрд грн. Відповідні кошти мають бути залучені ними якомога швидше або у вигляді пільгових довгострокових кредитів за умов заставних гарантій з боку держави, або у вигляді разової допомоги у розрахунку на площу в обробітку чи утримуваного поголів’я сільськогосподарських тварин.

З огляду на вищезазначене, провідні громадські об’єднання АПК закликають владу невідкладно розглянути можливість надання фінансової підтримки сільськогосподарським товаровиробникам на деокупованих територіях України задля швидкого економічного відновлення постраждалих регіонів. 

Залишити коментар: