Новини

Чи повторить Україна минулорічний рекорд експорту зерна в умовах пандемії та економічної нестабільності?

04.07.2020

Відкриття ринку землі, торгівля зерном в умовах пандемії, водне транспортування — цьогорічні виклики для України на основних ринках збуту.Grain Ukraine. Limited Edition 2020 оголосили теми та спікерів зернової конференції.

Хоча ступінь невизначеності у світі підвищився, економіка не може чекати. В Україні відкривається ринок землі, пандемія диктує нові умови експорту, створюючи нові перспективи для зернотрейдерів на ринках Євросоюзу, Африки та Азії. Чи зможе Україна поліпшити свої позиції в порівнянні з іншими гравцями Чорноморського регіону, що сприяє і що заважає цьому? Це обговорять на зерновій конференції Grain Ukraine. Limited Edition, яку проведуть 10 липня 2020 в Одесі в одноденному форматі з лімітованою кількістю гостей і з дотриманням усіх рекомендацій МОЗ.

Експерти й аналітики ринку висловили частину прогнозів щодо розвитку ситуації.

Що зміниться для українських аграріїв через поступове відкриття ринку землі з липня 2021 року?

Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з питань агрополітики, називає такі перспективи: “По-перше, це можливість консолідувати земельні масиви, тоді як зараз аграрії несуть великі транзакційні витрати на отримання, перепідписання, узгодження договорів оренди, знаходження консенсусу. По-друге, можливість залучення додаткового фінансування. Аграрії зможуть шукати інвестиції під земельні масиви та застосувати свої технології. І по-третє, може стати реальністю те, про що давно говорять — збільшення об’ємів виробництва зернових та олійних культур до 100 мільйонів тонн”.

Микола Горбачьов, президент Української зернової асоціації (УЗА), який виступить модератором торгової та інфраструктурної панелей, серед інших невизначеностей зернового ринку називає вплив результатів виборів у США та торгової війни Китай – США — ці теми будуть ньюсмейкерами на аграрному ринку протягом усього сезону. Окрім цього, питання впливу трильйонних вливань в економіку розвинених країн на інфляцію у світовому масштабі та подорожчання зерна залишається відкритим.

Попри все це, Микола Горбачьов розповідає, що пандемія не завадила Україні побити прогнозований рекорд і досягти експорту в 62 млн тонн, та прогнозує, що цьогорічний урожай зернових буде на рівні минулорічного рекордного врожаю, а попит на українське зерно в Азії збільшиться.

Ольга Трофімцева, директор з розвитку “Епіцентр Агро“, екс-в.о. міністра аграрної політики і продовольства України, основними викликами для українського експорту зернових у поточному сезоні називає ситуацію, пов’язану з ціновою кон’юнктурою та погодними ризиками. “Окрім того, — говорить вона, — існує високий рівень невизначеності через протекціоністські заходи в деяких країнах-виробниках і споживачах. Український виробник може опосередковано виграти через протистояння США та КНР, але має приділяти все більше уваги підвищенню ефективності виробництва, продуктивності та збереженню якості врожаю”. Пані Трофімцева додає, що такі “хронічні” виклики, як проблеми з експортною логістикою та непередбачуваністю аграрної політики, будуть додавати “нервовості” зерновому ринку в поточному сезоні.

Ці та інші виклики учасники обговорюватимуть у рамках чотирьох панельних дискусій — торгової, інфраструктурної, фінансової та присвяченої ринку землі.

Серед спікерів події:

 • Роман Лещенко, голова Держслужби України з питань геодезії, картографії та кадастру
 • Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з питань агрополітики
 • Ольга Трофімцева, директор з розвитку “Епіцентр Агро“, екс-в.о. міністра аграрної політики і продовольства України
 • Олексій Мушак, радник прем’єр-міністра України з економічних питань та земельної реформи
 • Тимофій Милованов, президент Київської школи економіки.
 • Дмитро Ливч, Head of Analytics EasyBusiness, радник прем’єр-міністра, Центр економічного Відновлення
 • Анатолій Амелін, директор економічних програм Українського інституту майбутнього (UIF)
 • Андрій Длігач д.е.н., голова Advanter Group, співзасновник Центру Економічного Відновлення
 • Ольга Балицька, Head of land and real estate practice PwC Real Estate
 • Наталія Микольська, член наглядових рад Центру Trade +, TechUkraine, SheExports і Укргідроенерго, колишній торговий представник України
 • Володимир Лапа, екс-керівник Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів
 • Михайло Різак, заступник генерального директора зі взаємодії з органами влади «Нібулон»
 • Ольга Копійка, співголова логістичного комітету Європейської Бізнес Асоціації (EBA).
 • Артем Ковальов, голова підкомітету з питань річкового транспорту Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури
 • Шота Хаджишвілі, співзасновник і директор компанії «RISOIL S.A.»
 • Андрій Павлушин, генеральний директор OTP Leasing
 • Вадим Мороховський, голова правління Банку Восток
 • спеціальний гість події — Юдді Кріснанді, надзвичайний і повноважний посол республіки Індонезія в Україні
 • очікують на участь у події Владислава Криклія, міністра інфраструктури України.

Традиційно на Grain Ukraine буде й час для релаксу в Одесі у компанії партнерів і друзів: подію називають найатмосфернішою серед галузевих.

З міркувань безпеки організатори вибрали майданчик для проведення конференції на свіжому повітрі — Buddha Beach Odessa. У розпорядженні учасників буде локація площею 3000 м2, зони для дискусій, відпочинку та спілкування: концертний майданчик, басейн, відкритий ресторан, бари та чудовий краєвид на Чорне море. В кінці дня відбудеться «балійський вечір», який включатиме екзотичні танці, запальні літні треки та трохи хуліганства, тому що хедлайнери вечора — Сергій Міхалок і оркестр «Ляпіс 98».

«На Grain Ukraine передбачено час для роботи і час для відпочинку. Ви зможете не тільки провести інформаційний апдейт, але й насититися сонцем, наповнитися емоціями», — говорить Ірина Бондаренко, засновниця IdeasFirst, співорганізаторка Grain Ukraine.

Організатор конференції Grain Ukraine 2020 року — компанія IdeasFirst, партнери — компанія ТІС і зерновий термінал Neptune.

Конференція Grain Ukraine — міжнародна галузева платформа для діалогу найбільших представників зернового ринку, керівників українських агропродовольчих компаній, комерційних та інвестиційних банків, логістичних і сировинних компаній, а також технологічних трендсеттерів. Тут обговорюють останні тренди аграрного ринку, розвиток стійких бізнес-моделей і впровадження технологічних агроінновацій.

Більше — на grain-ukraine.com.

Залишити коментар: