Рослинництво

Чи справедливо обділяють увагою яру пшеницю?

19.02.2015

За останні п’ять років площі посіву ярої пшениці в сільськогосподарських підприємствах України скоротились з 250 тис. га майже до 100 тис. га. Основна причина такого падіння – дещо менша врожайність ярої пшениці у порівнянні з озимою пшеницею та її нестабільність у роки з посушливою весною.

Але, як показує практика, – цей стереотип не завжди відповідає дійсності. Сучасні сорти ярої пшениці здатні на рівні конкурувати з сортами озимої пшениці за такими показниками як врожайність, якість зерна, здатність до кущення та посухостійкість. Чудовим прикладом є сорт ярої пшениці Гренні від австрійської селекційно-насінницької компанії ЗААТБАУ.

Сорт Гренні є так званим «дворучкою», який можна висівати як рано навесні, так і пізньої осені. Основною його характеристикою є досить високий потенціал врожайності (понад 80 ц/га) та відмінна якість зерна (група А, 1 – 2 клас, не нижче 3 класу).

Вже декілька років підряд сорт Гренні на виробничих посівах в умовах Центральної та Західної України стабільно демонструє врожай зерна на рівні 70 – 80 ц/га. Максимальна врожайність зерна – 92,4 ц/га продемонстрована даним сортом у 2014 році в одному з господарств Крижопільського району, Вінницької обл.

Середньо-багаторічні якісні показники зерна ярої пшениці сорту Гренні такі: натура зерна 776 – 780 г/л, вміст клейковини 22 – 28%, якість клейковини – 95 одиниць ВДК. Це дає можливість використовувати вирощене зерно як для продовольчих потреб (переважно в борошномельній та хлібопекарській галузях), так і для експортування.

Секрет успіху сорту Гренні досить простий: це сучасний сорт ярої пшениці який створений за спеціальною селекційною програмою, яка враховує та адаптована до грунтово-кліматичних умов України. Зазначений сорт, крім відмінного потенціалу врожайності та якості зерна, характеризується підвищеною здатністю до кущення, потужним ростом та розвитком на початкових етапах (вже в травні практично наздоганяє та вирівнюється з посівами озимої пшениці), гарною посухостійкістю.

Тому, не варто недооцінювати таку культуру, як яра пшениця. Підберіть відповідний сорт, забезпечте його гарним агрофоном і переконайтеся в тому, що яра пшениця також може дивувати та радувати.

Залишити коментар: