Новини

Дефіцит херсонського перцю буде перекрито за рахунок нарощування виробництва в інших регіонах та імпорту

21.05.2022

Вже не одноразово наголошувалася важливість Херсонської області, яка зараз знаходиться в тимчасовій окупації, в виробництві овочів в Україні. Ще один овоч, який є характерним для українського столу і частка значна частка виробництва якого знаходиться саме в Херсонській області – це солодкий перець.

Повідомляє пресслужба УКАБ.

За словами аналітика УКАБ Світлани Литвин, в 2021 році в Україні було вирощено 163 тис. т солодкого перцю, 25% з яких було вирощено в Херсонській області. Як і для всієї галузі овочівництва, для виробництва перцю характерна висока частка домогосподарств в загальній структурі виробництва – 93% від загального обсягу виробництва. «На Херсонську область припадає 23% виробництва перцю домогосподарствами та 58% промисловими підприємствами та фермерськими господарствами. Це означає, що для територій під контролем України можлива певна нестача солодкого перцю в різних торгівельних точках, куди продукція надходить саме з промислових та фермерських господарств. Господарства населення, які раніше займалися вирощуванням перцю для забезпечення своїх потреб, звісно не будуть відчувати ніякого дискомфорту», – розповіла експертка.

Загалом є два шляхи перекриття тимчасової відсутності надходження солодкого перцю з Херсонської області:

  • збільшення обсягів виробництва на територіях під контролем України. Аграрії завжди тримають «руку на пульсі подій» і намагаються адаптувати своє виробництво під потреби ринку. Тому варто очікувати збільшення насаджень перцю в інших областях України;
  • збільшення імпортних поставок перцю. Україна завжди додатково імпортувала солодкий перець. В 2021 році в Україну було імпортовано 19,3 тис. т, що становить 18% промислового виробництва перцю в Україні. Основними постачальниками були Туреччина (64% імпортованого обсягу), Нідерланди (14%) та Іспанія (10%). Швидше за все буде потреба збільшити імпортні поставки.

Варто відзначити, що ці можливі тимчасові труднощі з забезпеченням українців смачним та корисним солодким перцем ніяк не вплинуть на загальну продовольчу безпеку нашої країни, і з часом ринок адаптується до нових реалій та викликів.

Залишити коментар: