Дні поля

День поля АМАКО у ПСАФ «Нічлава» Гусятинського р-ну, Тернопільської обл., 22 жовтня 2014 р.

23.10.2014

Для компанії “Амако” стало вже доброю традицією створювати свято праці, наполегливості успіху трударів-аграріїв.

Ось і зараз компанія “Амако” разом із «Євраліс Семенс Україна», «Монсанто Україна», «Піонер Насіння Україна», «Лімайгрейн Україна», «КВС-Україна», «Маїсадур Семенс Україна», «Saatbau Україна», 22 жовтня організували День поля у господарстві ПСАФ “Нічлава”, що у с.Коцюбинці, Гусятинського р-ну, Тернопільської обл.

Компанії презентували зразки врожаю різних сортів та гібридів кукурудзи, вирощених на полях Степана Коціри.

Серед присутніх були власники господарств та агрономи, які оглядали нові гібриди та ділилися інформацією про співпрацю з насіннєвими компаніями.

Ігор Вівчар, агроном ПОП «Іванівське»:

“Працюємо з гібридом Сплендіс від “Євраліс” вже три роки, дуже задоволені – урожай 12-13 т. при вологості 26-25%. Також гібрид П8000 компанії “Піонер” дає досить не поганий результат. А на сьогодні сіємо гібриди від Лімангрейн – 3258 і 3255, вони досить себе не погано показують. Нам сподобались Грімальді і Агральп від компанії “Saatbau”, можливо будемо з ними працювати”.

Петро Іліщук, ПРАТ «Мшанецьке»:

“На цьому полі ми бачимо почерк справді гарного хлібороба, оскільки поле відповідає всім вимогам, і сьогодні я також бачу хороші досліди різних фірм.

В наших умовах, коли ми почали займатися кукурудзою, тільки за останніх 15-20 років бачимо надзвичайно великий прогрес в розвитку зернового господарства, особливо кукурудзи. Якщо ще 15 років тому кукурудза була для нас більш “екзотична культура” (висівалася здебільшого на силос) то сьогодні, маючи ці досліди, ми бачимо наскільки великий крок зробили вперед.

Маючи досвід агронома з сорокарічним стажем, я скажу відверто: на цьому демонстраційному полі всі фірми показали все краще, що є у світовому насінництві кукурудзи. Весь вибір – від ранньоспілих і до пізньоспілих. У залежності від можливостей господарства, від економічного стану кожен може вибрати собі тут гібрид у фірми, яка припала до душі.

Ми працюємо більше з фірмою “Євраліс” і, маючи в цьому році демонстраційне поле з їхніми гібридами та зібравши половину, бачимо, що маємо урожай 100 ц з гектара. На окремих демонстраційних полях окремі гібриди цієї фірми дали навіть 130 ц (в сухому зерні).

Тому я ще раз приїхав подивитися, які з фірм мають ще щось краще, і я здивований надзвичайно великим вибором. Є над чим працювати, і хто хоче мати гарні результати і успіх своєї праці, повинен відвідувати такі заходи, є чому повчитись і є що вибрати для того, щоб гарно господарювати”.

Степан Коціра, ПСАФ “Нічлава”:

“Я працюю не з однією фірмою. Нема поганої кукурудзи. Є така, що пристосована до нашої зони вирощування і до попередника. I бачачи, яка весна – чи рання чи пізня, ми засіваємо відповідні ділянки. Я ще не можу сказати конкретно який гібрид кращий, оскільки ще не обмолотили . Будемо бачити, яка буде врожайність і, найголовніше, вологість, щоб якнайменше затрачати на сушіння.

Наприклад, ми зібрали “піонерівський” гібрид ФАО-200 PR 39 H 32, який дав 105 ц в зерні, але при вологості 24%. Є гібриди, які дали 115-120 ц, при вологості 30-35%. За моїм розрахунком, краще тонну не добрати, проте, щоб вологість була на 10% менша”.

Михайло Євусяк, керівник західного регіону з агротехнологій «АМАКО Україна»:

“Стало доброю традицією в кінці кожного року проводити День Поля зі збору кукурудзи на демонстраційних посівах. На сьогоднішньому семінарі ми показали гібриди семи провідних насіннєвих компаній світу. Керівники, а також спеціалісти господарств мали змогу побачити майже 90 гібридів кукурудзи. Під час огляду кожна компанія представляла і давала характеристику гібридів. Наглядно можна було побачити, які гібриди заслуговують уваги для нашої зони вирощування. На сьогоднішній день велику увагу господарства звертають не тільки на врожайність гібриду, але і вологість кукурудзи. Саме таку ціль ставили представники насіннєвих компаній, щоб показати – коли дотримуватись відповідних агротехнологій, можна одержувати високі врожаї разом із низькою вологістю під час збирання”.

Хотілося б зауважити, що на святі панувала тепла та затишна атмосфера, а від яскраво жовтих кольорів кукурудзи здавалося ніби літо не закінчилось.

Підготувала Оксана Шемчук

Залишити коментар: