Дні поля

Земля – жуківська , техніка – компанії New Holland

14.05.2015

Село Жуківка – центральна садиба ТОВ «Гарант» , що у Згурівському районі Київської області. Його засновники – французькі інвестори. Площа землі в обробітку – 1615 гектарів. Тут успішно культивують пшеницю, ячмінь, кукурудзу, ріпак і сою. Впроваджуючи сучасні технології вирощування цих та інших культур на своїх полях, у господарстві турбуються про оновлення парку високопродуктивною технікою зарубіжного виробництва.

Агроном ТОВ «Гарант» Михайло Чернега розповів нам, що нею колектив забезпечений майже на 90 відсотків. Є ґрунтообробна та посівна техніка, трактори відомих брендів. Але як досвідчений господар не приховує свого бажання з часом побачити у господарстві і трактор «New Holland», у якому поєдналися великі потужності і мала вага у порівнянні з найближчими конкурентами. І які можна ефективно використовувати як для транспортних робіт, так і для буксування сільськогосподарських машин, що потребують підвищених вимог тягової сили. А чому б і ні?

До речі, Михайло Іванович випускник Уманського аграрного університету. У «Гаранті» вже п‘ятий рік. Приїхав сюди на запрошення свого товариша. І залишився. Здається, надовго.

На завершення у себе цьогорічної посівної керівництво господарства ТОВ «Гарант» довірило одразу трьом компаніям – партнерам здійснити демонстраційний посів кукурудзи на площі 25 гектарів. У гарному місці, поблизу Жуківки, поруч із трасою та по сусідству з Баришівським районом. І, як кажуть, поставити гарну й логічну крапку на весняно-польових роботах. Розраховуючи водночас й на гідний урожай елітної кукурудзи. Професіонали ж засівають! А буде чимало продукції – будуть і кошти, прибутки.

І ось перший пробний заїзд демополем трактора New Holland Т7060 з агрегатованою сівалкою. Попередньо усе потребує зважити, передбачити, оцінити параметри запропонованих технологій. У цьому технічному ансамблі (трактор – сівалка) звичайно ж, що перша скрипка по-праву належить New Holland. Його легкості, швидкості й силі. Навіть одразу й не скажеш, що потягнув по полю за собою багатотонний вантаж (майже 9 тонн). Неначе пір‘їну. Та ще й на швидкості 15 – 18 кілометрів. Заявлена виробниками, вона підтверджена високою якістю закладки насіння. Підбір трактора потужністю 215 – 240 кінських сил, яким власне є New Holland, зроблено правильний. І всі учасники компаній одноголосно підтвердили цей крок.

Над свіжою ріллею, ніби над військовою картою (є мета і шляхи її досягнення, є стратегія і тактика) нахилились інвестори, учасники демонстраційного посіву. З рулетками та лінійками. Щоб ще і ще раз пересвідчитися у рівномірності розподілу насіння, точності норми висіву і глибині загортання. Якісне виконання цих показників сприяє отриманню рівномірних сходів, розкриттю найвищого потенціалу сорту кукурудзи і формуванню стандартного зерна.

Що не кажіть, а це уже із сфери рентабильного виробництва. Справді, демопосів – це передусім високий рівень знань, професійної підготовки ті практичного досвіду.

Звичайно, що найоб‘єктивніший, найправдивіший експерт і оцінювач трактора в роботі – його оператор. Бо він був і за штурвалом і лише він, як і належить, стежив за роботою приладів, електронної системи. Євген Шевчик щиро ділиться з нами своїми враженнями. Кермувати трактором New Holland сів три тижні тому. А до цього проходив курси спеціальної підготовки. Взагалі, із сучасною сільськогосподарською технікою своє життя пан Євген поєднав давно. Закінчив техніку механізації у Миколаївській області, там встиг попрацювати за спеціальністю. А нещодавно продовжив навчання в Уманському аграрному університеті на інженера – механіка. Вчитись потрібно постійно, щоб управляти таким класом тракторів.

Євген Шевчик, оператор New Holland:

Ви запитуєте про переваги трактори Т7060 над продукцією інших компаній? Передовсім – тут найвищий рівень комфорту, зручності та плавності ходу. У кабіні себе й справді відчуваєш як оператор, а не як «тракторюга». Техніка дуже зручна в управлінні. Усе під рукою. Усе просто. І чудовий огляд через скло, можливість безперешкодно бачити робоче оточення в усіх напрямках знімає нервову і фізичну напругу, підвищує продуктивність праці. Наприклад, на демопосіві нині за одну годину часу засіяв 5 гектарів площі. Витрачання палива – також приблизно 5 літрів. Справді, від водіння отримуєш лише задоволення. Рівень шумів в кабіні трактора настільки низький, що їзда в легковому автомобілі може видатись набагато шумнішою ніж тут. Продуманість інноваційного дизайну кабіни запобігає втомі протягом тривалої праці у полі.

Під час оглядин трактора NewHolland в учасників демонстраційного посіву, запрошених фахівців з Київської та сусідніх областей було чимало запитань до Віталія Каплюка, продукт-менеджера компанії. Він і справді достеменно й глибоко знає техніку. Це його професія, оскільки закінчив факультет сільськогосподарського машинобудування Київського національного аграрного університету. За спеціальністю – інженер конструктор. Найбільше запитань стосувались тягових, технічних характеристик представленого на демопосіві трактора.

Віталій Каплюк, продукт менеджер компанії New Holland:

Для трактора тягова сила найголовніша. Завдяки тому, що наші двигуни мають високий запас крутного моменту. І завдяки системі Power Boost для трактора Т7060 цей параметр досягає 984 Hм про 1600 об/хв. Висока пластичність двигуна дозволяє обходитись без перемикання швидкостей під час нерівномірних навантажень і економити дороговартісне пальне. Цей трактор дуже добре себе показує на важких роботах. Власне тут найліпше розкривається його продуктивність. Тобто він може за добу таки доволі багато зробити. Сприяють у цьому автоматичні системи. Зокрема автоматичне блокування диференціалу, автоматичне вмикання і вимикання переднього моста, що дозволяють оператору не так втомлюватися. У кінці дня він почуває себе цілком бадьорим. При цьому витрата палива завдяки двигунам, які тут встановлена, значно менша, ніж у наших конкурентів. FPT (Fiat Power Technology) компанія, яка виготовляє двигуни для всієї нашої техніки. Ця компанія має дуже багато ресурсу, потенціалу і виділяє значні кошти на розвиток та інновацію двигунів. Тому ми на сьогодні маємо одні з найекономічніших двигунів на ринку тракторів.

– Чим відрізняється трактор New Holland Т7060, скажімо, від попередньої моделі?

Віталій Каплюк:
Маємо уже більш інноваційну трансмісію, тобто перемикання передач без розриву перемикання потужності з 1 – 18 передачі. Конкуруючі моделі тракторів, як правило, оснащені напівавтоматичними системами силового переключення передач, кожне спрацювання яких суттєво впливає на втрату потужності. На відмінну від них, трансмісія Т7060 повністю автоматизована, що дозволяє не переривати роботу під час перемикання між швидкостями в усьому діапазоні від 1,5 до 50 км/год. Трактор Т7060 у порівнянні із своїми попередниками має електронну систему керування двигуном. Впорскування палива здійснюється комп‘ютером в залежності від умов роботи. Можна оперативно поміняти карту впорскування палива для того, щоб трактор стабільно працював, не зменшуючи швидкості і не зменшуючи своїх тягових характеристик. Ми можемо закласти у пам‘ять трактора послідовність дій, наприклад, зменшити оберти двигуна, перемкнути передачу. Це все можна робити, як я вже зауважував, в автоматичному режимі.

Завершуючи розповідь про демонстраційний посів кукурудзи у ТОВ «Гарант», що на Київщині, справді маємо велике бажання та надію обов‘язково знову сюди повернутись. На це поле. Але вже з добірним урожаєм. Повернутися до трудівників місцевого господарства, до менеджерів компаній – партнерів, які засівали цю площу. А потім опікувались ростом рослин, плекали їх аж до дозрівання. Але особливо віримо на нову зустріч з працівниками компанії New Holland, завдяки професіоналізму, великій працездатності та сучасному мисленню яких ця подія у Жуківці успішно відбулась. І завдяки яким повсюдно та наполегливо утверджуються їх нові технології обробітку землі. Якість та надійність, перевірені часом!

Анатолій Очколас

Залишити коментар: