Новини

До пів тони з гектара прибавка соняшнику – глибоке рихлення з внесенням добрив

20.12.2022
До пів тони з гектара прибавка соняшнику – глибоке рихлення з внесенням добрив

Олександр Онуфрик, керівник підрозділу ТОВ «Трайгон Фармінг Харків»

Цього року у зв’язку з проблемами зберігання врожаю, удорожчання ціни сушіння, тощо, в господарстві ТОВ «Трайгон Фармінг Харків» дещо скорегували об’єми площ під різні культури. Зокрема були зменшені площі під кукурудзу. Наступного ж року планують тимчасово зовсім відмовитися від даної культури, так як її рентабельність незадовільна. З іншої сторони збільшили площі під ріпак, пшеницю, залишається соя, а також раз на три роки в сівозміні є соняшник.

«Раніше ми використовували в основному оранку. Але після того, як почали працювати глибокорозпушувачем BEDNAR ми відчутно збільшили врожайність соняшнику. Показники можуть дещо різнитися, але в середньому ми отримали на пів тони вищу врожайність з гектара, ніж раніше. Стосовно норми внесення добрив, то в перший рік використання глибокорозпушувача ми норму не зменшили. Але цього року ми вже бачимо ефективність. До того ж враховуючи їх подорожчання, будемо зменшувати кількість добрив, так як ефективність значно зросла, – розповідає Олександр Онуфрик, керівник підрозділу ТОВ «Трайгон Фармінг Харків». – Глибоке рихлення дає можливість кореневій системі рослини розвиватися та забезпечує вологою. А внесення добрив на глибину в рядок дає соняшнику можливість отримувати всі необхідні поживні речовини влітку під час посушливого сезону».

До пів тони з гектара прибавка соняшнику – глибоке рихлення з внесенням добрив

На полі, де ми спостерігаємо роботу тандему техніки, після збирання кукурудзи було зроблено мульчування, після чого проводиться рихлення глибокорозпушувачем TERRASTRIP з одночасним внесенням добрив. Для цієї задачі використовується причіпний бункер COMBO SYSTEM, що працює під надлишковим тиском. Це забезпечує точну норму внесення добрив навіть низької якості. Загальний об’єм бункера складає 5000 л (2000л+3000л).

Глибокорозпушувачі TERRASTRIP виконують смуговий обробіток ґрунту на глибину до 55 см під посів широкорядних культур, наприклад, кукурудзи, соняшника, ріпака, цукрового буряку чи сої. Дана модель TERRASTRIP ZN 8R/50 має 8 робочих стійок, тобто готує 8 рядків з міжряддям 50 см. Також в модельному ряді TERRASTRIP доступні моделі 8R/45, 9R/51 та 8R/70. Даний агрегат оснащений стійками Active-Mix для активного розпушування та перемішування ґрунту, а також подвійними кольчастими котками, які ущільнюють ґрунт та забезпечують гарну його структуру.

До пів тони з гектара прибавка соняшнику – глибоке рихлення з внесенням добрив

«Ми працюємо з міжряддям 50 см, щоб потім сіяти соняшник в ці самі рядки з міжряддям 50 см. Обробіток ґрунту ми проводимо на 30 см і одночасно вносимо добрива на глибину 20 см з нормою 120 кг/га. Весною ж ми проведемо наступні операції: закриття вологи штригельною бороною STRIEGEL, культивацію передпосівним компактором SWIFTER і потім посів в ці ж рядки, куди внесли добрива ось зараз восени, – продовжує пан Олександр Онуфрик. – Даний агрегат у нас вже другий рік, тож ми вже випробували технологію. Можу з впевненістю сказати, що даний спосіб обробітку з внесенням добрив є набагато ефективнішим. Ми отримали дуже гарну врожайність соняшнику. Тож плануємо і далі застосовувати TERRASTRIP з бункером для вирощування соняшнику».

Тандем глибокорозпушувача TERRASTRIP з бункером COMBO SYSTEM працює з трактором John Deere потужністю 400 к.с. Витрати палива в даних умовах складає до 25 л/га при 80% нормальному навантаженню на трактор. За словами керівника підрозділу продуктивність агрегата складає від 60 до 80 га на добу.

До пів тони з гектара прибавка соняшнику – глибоке рихлення з внесенням добрив

«На даний момент ми використовуємо даний стрічковий глибокорозпушувач для вирощування соняшника. Цього року пробуємо сіяти також ріпак з міжряддям 50 см, тож будемо спостерігати за результатом. А згодом плануємо і переводити кукурудзу на міжряддя 50 см. Ми цього року планували придбання комбайнів та загалом переводити технологію вирощування кукурудзи з 70 см на 50 см, але війна внесла свої корективи» – ділиться планами керівник підрозділу.

Залишити коментар: