Новини

Експерти обговорили наслідки повернення ставки ПДВ 20% при операціях з постачання живих свиней, ВРХ та молочної продукції

27.08.2021

Господарства-учасники Асоціації «Свинарі України» (АСУ) — СП ТОВ «Нива Переяславщини», ТОВ «Чорнобайм’ясо» та ТОВ «Марлен-КД» — разом з представниками Асоціації виробників молока та ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» взяли участь у зустрічі з Головою Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Данилом Гетьманцевим. Предмет дискусії — наслідки повернення ставки ПДВ 20% при операціях з постачання живих свиней, ВРХ та молока незбираного для свинарства та молочного скотарства, пише Асоціація «Свинарі України» (АСУ).

Посилаючись на розрахунки, виробники свинини аргументували, що такі зміни стали причиною значного податкового розриву, що в умовах реалій галузі вимиває обігові кошти підприємств та посилює тінізацію сектору. Так, за оцінками АСУ, тіньовий сегмент у свинарстві складає близько 30%. Це 170-180 тис. т свинини.

При цьому, як демонструють розрахунки, в нинішніх збиткових умовах виробництва (вдвічі дорожча кормова сировина при майже незмінних цінах реалізації живця), вже 20% «сірої» частки у бізнесі змінюють від’ємний результат фінансової діяльності на позитивний. Альтернатива легального виробника — скорочення та припинення бізнесу. І це не майбутнє, а вже сьогоднішні реалії. Найбільш уразливий сегмент вирощування свиней нині — ферми-репродуктори, які реалізують товарних поросят для подальшої відгодівлі, — зазначають, що сегмент клієнтів-відгодівельників скоротився на близько 40%. Підприємства закритого циклу також починають депопуляцію. За оцінками аналітичного відділу АСУ, маточне поголів’я промислового сектору може скоротитися на 7-10% у 2022-му.

Один із необхідних кроків — рівна ставка ПДВ по всьому ланцюгу виробництва свинини. Як прокоментував пан Гетьманцев, таку ініціативу не варто прив’язувати до окремих галузей, а розглядати на всю групу промтоварів. При чому при обрахунках ставки основний аспект, на який треба зважати, — створення умов, які сприятимуть детінізації секторів. Ці тези — предмет для подальших обрахунків та перемовин.

Залишити коментар: