Гість номера, Новини

Наш пріоритет – якісна підготовка майбутніх аграріїв

27.08.2021

З 1 липня 2021 р.  «Заліщицький фаховий коледж імені Є. Храпливого», який є Відокремленим структурним підрозділом Національного університету природокористування і біоресурсів України, очолив Борис Степанович Павлюк – фахівець із міжнародної економіки, магістр державного управління з досвідом роботи в економічних та управлінських структурах. Виконуючи обов’язки директора коледжу, Борис Павлюк добре усвідомлює, що сьогодення та історія колективу – це долі багатьох студентів, викладачів і працівників.

Наш пріоритет – якісна підготовка майбутніх аграріїв

– Борисе Степановичу, чим знаменна історія Заліщицького коледжу? Як відбувалося його становлення?

Коледж за час свого існування надбав велику і цікаву біографію. Історія його налічує вже 123 роки. Сільськогосподарський технікум у Заліщиках був створений на базі садівничої школи, заснованої за рішенням Галицького крайового сейму 15 лютого 1898 р. Заклад освіти пройшов кілька етапів розвитку. Типовий комплекс нинішнього коледжу став до ладу у 1988 році. Тоді ж сюди було переведено Копичинецький технікум бухобліку. З 1997 р. технікум увійшов до складу провідного ВНЗ України – Національного університету природокористування і біоресурсів України. У 2001 р.  отримав статус коледжу. З 2000 р. носить ім’я професора Євгена Храпливого – вченого, громадського діяча, організатора кооперативного руху, котрий народився в с. Лисівці Заліщицького повіту.

Наш пріоритет – якісна підготовка майбутніх аграріїв

– Коледж сьогодні – що може він запропонувати сучасним юнакам і дівчатам? Чим привабить випускника школи чи ліцею?

Коледж має не лише славну історію, але й розвинуту інфраструктуру: 2 навчальних корпуси, 2 гуртожитки на 900 місць, більше 40 навчальних кабінетів і лабораторій, бібліотеку з книжковим фондом понад 66 тисяч примірників, електронну та класичну читальні, зали на 150 місць, культурно-виховний комплекс, їдальню, спортивні споруди.

В умовах реформування освітньої галузі удосконалюємо свою діяльність: широко впроваджуємо інноваційні технології навчання, розвиваємо матеріально-технічну базу, вивчаємо і переймаємо міжнародний досвід. Готуємо фахівців семи спеціальностей – агрономія, комп’ютерна інженерія, екологія, економіка, облік і оподаткування, фінанси, банківська справа і страхування, підприємництво, торгівля і біржова діяльність. Велика увага приділяється розвитку світоглядних і духовних основ студентської молоді: в коледжі створена система клубів за інтересами, гуртків художньої самодіяльності і спортивних секцій. Гордістю нашого коледжу є народний самодіяльний ансамбль пісні і танцю «Хлібодари», який з гастрольними поїздками побував у Польщі, Франції, Румунії.

Наш пріоритет – якісна підготовка майбутніх аграріїв

– Які пріоритети Ви визначаєте на сучасному етапі освітньої діяльності?

Актуальними напрямами, окрім фахової підготовки, є комп’ютеризація і технологізація, вивчення іноземних мов, формування готовності витримувати жорстку конкуренцію в ринковому середовищі. Наші студенти оволодівають основами науково-дослідної роботи, є учасниками регіональних та всеукраїнських конференцій. Випускники, крім спеціальності, одержують ще й додаткову робітничу професію (квітникар, оператор комп’ютерного набору, продавець продовольчих товарів, бджоляр, лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу, тракторист-машиніст, водій автомобіля). В коледжі діють міжкафедральні лабораторії  НУБіП України,  де навчаються майбутні  бакалаври  за спеціальностями «Агрономія» та  «Облік і аудит».

– А яка роль виробництва, роботодавців у процесі формування сучасного фахівця?

Працюємо над тим, щоб максимально наблизити рівень знань та навичок випускників до потреб реального виробництва. Для цього налагоджено співпрацю з господарствами, де впроваджено новітні технології: ТзОВ «Бучачагрохлібпром» (керівник П. І. Гадз), тепличне господарство DF «Агро» (В.В. Гордаш), ТзОВ «Добробут» (М. В. Розлуцький), НВАП «Ель Гаучо» (В.Ю. Луй), ПАП «Фортуна» (О.І. Фрич), ТзОВ «Маяк» (В.І. Ландяк), ПП НВФ «Тирас» (В.М. Тишковський) та іншими. На об’єктах цих та інших господарств і установ студенти проходять практичне навчання, ознайомлюються з сучасними технологіями і технікою, системою менеджменту і маркетингу. Викладачі коледжу, як громадські дорадники, надають консультації з технології вирощування овочевої продукції, плодів, ягід та зернових культур.

Наш пріоритет – якісна підготовка майбутніх аграріїв

– Як фахівець у сфері міжнародної економіки, якими Ви бачите зв’язки з науковими установами та зарубіжними фірмами?

Коледж значною мірою завдячує своїми результатами тому, що більше 20 років є складовою частиною одного з кращих університетів країни – НУБіП України. За цей період укладено угоди з 18 науково-дослідними установами та науково-виробничими фірмами, згідно з якими на колекційно-дослідному полі фахівцями і викладачами коледжу проводяться випробування зернових, овочевих та інших культур. Є також угоди про стратегічне  партнерство  з  університетами. Важливим є  вивчення зарубіжного досвіду в освітній діяльності. Зокрема, це співпраця  зі Спілкою Шкіл  рільничих (м. Намислів, Польща). Проводиться обмін студентами і викладачами, співробітництво з представниками зарубіжних фірм, пошук партнерів для організації проходження виробничої практики за кордоном для кращих студентів.

Наш пріоритет – якісна підготовка майбутніх аграріїв

– Що ж, як бачимо, є добра основа для успішного розвитку і залишається реалізувати задуми.

Сьогодні визначаємо для колективу основні пріоритети діяльності: інтенсивне оновлення змісту навчання, залучення роботодавців до удосконалення освітнього процесу та розвиток академічної мобільності студентів і педагогічних працівників. А матеріальні, кадрові та інтелектуальні можливості колективу є підтвердженням високої дієздатності. Спільною працею зможемо цього досягти!

Залишити коментар: