Новини

Експорт кукурудзи з України активізувався, тому трейдери підвищили оцінку з 1,6 млн тонн до 2 млн тонн на наступний місяць

24.11.2022
У світі формується дефіцит кукурудзи, на тлі якого можна очікувати зростання попиту та цін на цю культуру, – аналітичний центр кооперативу «ПУСК», створений у рамках ВАР.
Експорт кукурудзи з України активізувався, тому трейдери підвищили оцінку з 1,6 млн тонн до 2 млн тонн на наступний місяць. Якщо такі темпи зберігатимуться і надалі, то місячний експорт кукурудзи може сягнути максимальної відмітки – 2,5 млн т.
Основним чинником, який буде впливати на глобальну ціну кукурудзи, стане зменшена пропозиція зернової на світовому ринку.
«У жовтні та листопаді поточного року головними експортерами у світі були дві країни – Україна та США. Проте через рекордне падіння рівня води у річці Міссісіпі, логістика американської кукурудзи ускладнилася. США недопоставила світу зернову у листопаді, трейдери намагаються закрити попит українським зерном. Але через складнощі з логістикою, більше 2,5 млн тонн на місяць Україна не може поставити на світові ринки. Слід зазначити, що Аргентина та Бразилія вже майже повністю реалізували врожай, що ще поглиблює кризу на ринку, у світі починає формуватися дефіцит кукурудзи, тому ціни вже зупинили падіння», – зазначив аналітик Олексій Тартаковський.
Ще один фактор, який сприятиме зменшеній пропозиції, – складні погодні умови і «запізнення» жнив, через які українські аграрії не можуть вчасно виконати заздалегідь зафіксовані домовленості щодо реалізації кукурудзи.
«Українська кукурудза сьогодні є дуже привабливою для ЄС з точки зору і ціни, і логістики. Пригальмуванння збиральної кампанії буде сприяти зростанню цін на умовах DAP на 5-7 євро за тонну вже за тиждень. Наразі ціни DAP становлять 230-240 $/т. В Одесі поточні індикативні ціни на кукурудзу знаходяться на рівні 205-207 доларів за тонну. При цьому рентабельність виробництва кукурудзи цьогоріч у більшості аграріїв є від’ємною. За прогнозами, в «плюс» можуть вийти виробники, на чиїх полях врожайність кукурудзи перевищує 8,5 т/га», – додав аналітик.

Залишити коментар: