Новини, Рослинництво

“SESVANDERHAVE Україна”: візит посла Бельгії, долання викликів та оптимізм Олександра Мельника

24.11.2022

“SESVANDERHAVE Україна”: візит посла Бельгії, долання викликів та оптимізм Олександра Мельника

11 листопада посол Бельгії в Україні Пітер Ван де Вельде відвідав насіннєвий завод SESVANDERHAVE у с. Гололів Броварського району Київської області.

Генеральний директор компанії Олександр Мельник розпочав зустріч з презентації того, як в Україні відбувається вирощування та виробництво насіння цукрового буряку бельгійського бренду SESVANDERHAVE. Зокрема розповів про особливості селекції, складові технологічного процесу, стан ринку цієї культури та роль компанії в ньому.

“SESVANDERHAVE Україна”: візит посла Бельгії, долання викликів та оптимізм Олександра Мельника

Також команда продемонструвала етапи виробництва насіння цукрового буряку під час екскурсії на насіннєвому заводі. Пітер Ван де Вельде відзначив якість технологій та підходів до виробництва в українському представництві SESVANDERHAVE, а також був вражений його адаптивністю до складних умов.

Пітер Ван де Вельде: “Я вражений тим, що ви робите, і наскільки це важливо для українського агробізнесу. Особливо зараз, коли економіка знаходиться у складному стані через російську агресію. До речі, з агро і зокрема цукровим буряком пов’язана моя сімейна історія. Мій дідусь був маленьким фермером. І у молодості він їздив на велике господарство на півночі Франції працювати на полях цукрового буряку. Це певний зв’язок з цією культурою, який є в моїй сім’ї. В наші часи виробництво їжі набуває особливої значущості, враховуючи кліматичні зміни та нові кризи, як пандемія коронавірусу минулого року та війна в Україні зараз. Я захоплююсь тим, що ви продовжуєте роботу в такий складний час та виконуєте свою місію”.

“SESVANDERHAVE Україна”: візит посла Бельгії, долання викликів та оптимізм Олександра Мельника

Як і будь-який український бізнес, SESVANDERHAVE стикнувся з викликами, спровокованими військовою агресією росії. Навесні під час вторгення ворожих військ на Київщині село Гоголів потерпало від обстрілів та руйнувань, які не оминули і насіннєвий завод. Підприємству пощастило – урон був не критичний і вже у червні будівлю та роботу відновили. Але лишилось гірке нагадування у вигляди слідів від “прильотів” на асфальті, відео обстрілу, зафіксоване камерою спостереження, а також уламків зброї.

Зараз “SESVANDERHAVE Україна” продовжує стабільно працювати, вчасно та у повних об’ємах забезпечуючи агровиробників по всій країні якісним насінням. Після завершення робочого візиту посла Бельгії поговорили про деталі з Олександром Мельником.

“SESVANDERHAVE Україна”: візит посла Бельгії, долання викликів та оптимізм Олександра Мельника

– Прокоментуйте поточную ситуацію, як працюєте в теперішніх умовах?

– Не дивлячись на важку ситуацію, мені подобається, як ми виходимо з неї. Вся наша команда працює та отримує зарплату. Стабільна робота допомагає людям не втрачати сенс, до того ж, у нашому колективі вже багаторічні теплі відносини, ми як сім’я, підтримуємо один одного. Також цього року ми зібрали гарний врожай на насіннєвих полях Одещини, встигли вчасно продати продукцію, не підвели клієнтів. Пишаємося. Та й загалом цукрова галузь на підйомі, оскільки є вільний експорт цукру у Європу. Відповідно і з вирощуванням цукрового буряку: хоча цей процес доволі складний у порівнянні з вирощуванням зерна, з економічної точки зору для аграріїв ця культура зараз дуже приваблива – здав врожай на завод і отримав гроші. Бачу зростання інтересу аграріїв до неї.

– Наскільки енергетична криза впливає на вашу роботу?

– Певним чином впливає, звісно. Під час відключень електроенергії ми вимушені зупинятися, продуктивність заводу знизилась,  але не критично. Загалом нам допоміг підхід, яким ми завжди користувались – не очікувати проблему, а її передбачити, бути на крок попереду. Тож ми дуже рано стартували, оскільки було незрозуміло, як розвиватимуться події з енергетикою. Тому нам вдалося вчасно все доставити клієнтам.

“SESVANDERHAVE Україна”: візит посла Бельгії, долання викликів та оптимізм Олександра Мельника

– Які ваші враження від візиту посла Бельгії сьогодні? Чи очікуєте якогось сприяння вашій роботі з його боку?

– У нас завжди були теплі відносини з послами Бельгії, вони у свою чергу неодноразово запрошували на різні заходи, і я радий, що сьогодні встановив дружній контакт із Пітером Ван де Вельде, який прийшов на посаду посла в липні цього року. Нам важливо було показати просунутий рівень нашого виробництва та проінформувати, в яких умовах доводиться працювати сьогодні, адже він донесе це до свого суспільства. Наразі це і є головне, чого очікуємо.

– Наступного року Sesvanderhave в Україні виповниться 30 років. Чи є у вас якісь особливі плани?

– В першу чергу, мрію про нашу перемогу у війні та повернення до мирного життя. А щодо планів компанії – обов’язково будемо пити вино, вироблене з наших власних виноградників біля заводу, святкувати. Про щось конкретне говорити зараз заздалегідь складно, але бачимо хороші перспективи. Рік-два і будемо вже експортувати насіння, залишилося ще кілька процедур по сертифікації. Збільшуватимемо посіви насіння в Одеській області, розвиватимемо цукрову галузь. Буде складно, але у нас в країні все налагодиться.

“SESVANDERHAVE Україна”: візит посла Бельгії, долання викликів та оптимізм Олександра Мельника

– Як особисто ви прожили майже 9 місяців війни?

– Я з сім’єю нікуди не виїжджав з Київщини. Бачив, як ракети літають над головою. Але нам пощастило і ми не постраждали, зараз моя восьмирічна донька ходить в школу, а я захоплююсь, яка зростає нова нація – з почуттям любові до України та національної ідентичності вже з дитинства. Вражений й тим, наскільки сильно ми всі змінились, наскільки збільшилась довіра та єднання.

Залишити коментар: