Новини

«Епіцентр К» завершив угоду з придбання частки активів «Сварог Вест Груп»

20.05.2020

Група компаній «Епіцентр К» успішно завершила угоду з придбання частки активів «Сварог Вест Груп» у Хмельницькій області, придбавши корпоративні права ТОВ «Хмельницьк-Агро», – повідомляють в агрохолдингу.

У результаті приєднання нових активів, загальна площа земель в обробітку сільськогосподарських підприємств «Епіцентр Агро» збільшилася майже на 40% – до 160 тис. га, а обсяги посівних площ на території Хмельницької області в структурі агрохолдингу досягли 45%.

За словами керівника аграрного напряму «Епіцентр К» Василя Мороза, найближчим часом агрохолдинг зосередиться на інтеграції нових активів у єдину систему сільськогосподарського виробництва «Епіцентр Агро» та продовжить працювати над покращенням операційної ефективності.

ТОВ «Хмельницьк-Агро» має потужний рослинницький напрям, насіннєвий завод, тваринництво та зерносховища, подальшим розвитком яких планує займатися «Епіцентр Агро», аграрний напрям групи компаній «Епіцентр К». Одним із пріоритетних завдань агрохолдингу є збільшення обсягів експорту вирощуваного зерна та подальша розбудова елеваторного господарства, зокрема, на Хмельниччині.

«Наступного маркетингового року, завдяки активній розбудові елеваторної інфраструктури на Хмельниччині, яку ми здійснюємо паралельно зі збільшенням земельного банку, експорт зерна власного врожаю може вирости на 40–50% – до 1–1,1 млн тонн», – прогнозує заступник керівника «Епіцентр Агро» з елеваторного напряму «Епіцентр К», керівник відділу трейдингу Світлана Нікітюк.

Для досягнення цього розпочато будівництво нового маршрутного елеватора на території Антонінського ХПП (Красилівський район), придбаного разом із активами «Хмельницьк-Агро».

«Завдяки інвестиціям ГК «Епіцентр К» замість старих складів напільного зберігання зводимо сучасний силосний елеватор потужністю 100 ти. тонн одночасного зберігання зерна з трьома потужними сушарками», – розповідає Світлана Нікітюк.

Поява нових потужних елеваторів на Хмельниччині, яка давно відчуває брак сучасних потужностей для зберігання вирощеного в області врожаю (зокрема, розбудова підприємств у Закупному та Антонінах), дозволить невеликим агровиробникам не лише покращити якість свого зерна, а й  оперативно доставити збіжжя до портів і швидко отримати кошти від реалізації врожаю.

Крім розвитку елеваторного напряму, «Епіцентр Агро» переглянув структуру посівних площ на нових кластерах у Хмельницькій області. Асортимент із 15 сільгоспкультур, які вирощували там раніше, скоротили вдвічі на користь зернових і олійних. Виділили площі під вирощування круп’яних і органічних культур. Тепер на базі колишніх підприємств «Сварог Вест Груп» фахівці агрохолдингу здійснюють заходи, спрямовані на завантаження потужностей насіннєвого заводу та підприємства з доробки насіння голозерного гарбуза. Впровадження такого комплексного підходу в результаті має забезпечити більш ефективне управління рослинницьким напрямом «Епіцентр Агро».

Залишити коментар: