Новини

Фермерське господарство «Коровай» Мостиського району, Львівської області. Перша борозна з New Holland

30.01.2015

Хто би міг подумати, що цьогорічний січень нагадає нам про надто ранню весну. У пік зими з небес хліборобам посилають гарний сигнал, щоб скористатися теплими й сонячними вікнами в природі. Весна опинилась серед зими.

Голова фермерського господарства «Коровай» Мостиського району Львівської області Олег Васильович Гіс запросив поїхати з ним у поле, щоб побачити першу цьогорічну борозну на ще не піднятій цілині земельних паїв місцевих селян. А за одно оцінити роботу нового нещодавно придбаного трактора New Holland із серії Т – 7060 потужністю 235 кінських сил та з причіпними плугами Lemken.

Борозна до борозни, загінка до загінки – і свіжозорана земля, із властивим тільки їй збуджуючим запахом, буквально оживає на очах. Неначе дивні узори на полотні. Так готується площа під соняшник. Справді, діло майстра величає.

Пан Олег не приховує свого задоволення, що, придбавши надійну і продуктивну техніку, його давня мрія збулась і що у фермерському господарстві, яке з’явилось на економічній карті області лише п’ять років тому, розпочато бажаний лік техніки нового покоління. Є вже також і сівалка «Lemken Solitair», яка окрім виконання своїх безпосередніх функцій сіяти ще й культивує, вносить мінеральні добрива і каткує ґрунт. Завдяки такому злагодженому поєднанню трактора, плугів та сівалки площа, а це одна тисяча триста гектарів ріллі, що є нині в обробітку фермерського господарства «Коровай», – зорана, засіяна озимими культурами: пшеницею, ріпаком, тритикале, ячменем. Якщо господарювати – то з розмахом і по-новому.

Олег Васильович з теплотою розповідає про механізатора Івана Дрималовського, якому довірено кермувати недешевою технікою. Він закінчив училище механізації, але роботи за фахом одразу не знайшов. Виживанню сприяли часті поїздки за товаром до Польщі, село ж по-сусідству з державним кордоном. Пропозицію голови працювати на новій техніці прийняв не вагаючись.

У господарстві «Коровай» є й зерновий комбайн марки New Holland. Стоїть під накриттям і також очікує свого часу вийти в поле.

Запитуємо в керівника господарства Олега Гіса, як вдалось знайти партнерів в особі компанії «Агро-Терра» на Львівщині.

  • До нас у с. Черневе приїхали менеджери цієї фірми і запропонували придбати свою техніку. Проаналізувавши ціну і якість, зупинились власне на цій фірмі. Якість техніки та надійність в експлуатації відповідає імені світового бренду, – розповідає голова фермерського господарства «Коровай». – Крім того представництво New Holland йде нам назустріч щодо відтермінування розрахунків за придбаний товар, розуміючи економічну ситуацію в країні та наші можливості. Чудове обслуговування придбаної техніки, що перебуває на гарантії. З першим же нашим дзвінком працівники фірми оперативно виїжджають у господарство зі Львова. Оглядають, рекомендують, виправляють несправність. Уся придбана техніка потужна, продуктивна, пластична. Комфортабельна та зручна кабіна для водія. Хочеться працювати і працювати, не втомлюючись. Малі витрати і велика ефективність використання палива. Є з чим порівняти. На початку роботи фермерського господарства ми обробляли 60-ти гектарну площу тракторами МТЗ і Т- 150, заправляючи їх по 20 – 25 літрів на оранку, а New Holland нині – по 15 – 17 літрів. А якість роботи? Як кажуть: небо і земля! – щиро ділиться Олег Гіс.

Зауважуємо глибокі знання голови фермерського господарства з агрономії, механіки. Він вільно володіє інформацією про сорти культур, про пропозиції селекціонерів, якість ґрунтів і яких мікроелементів їм бракує. Пан Олег Гіс закінчив Дрогобицький педагогічний інститут за фахом вчитель трудового навчання і креслення. До високих матерій агрономії прийшов самотужки, не раз перечитуючи фахові видання, навчальні посібники, зустрічаючись із спеціалістами агропромислового комплексу на різноманітних семінарах, тренінгах. І слухаючи, і водночас дискутуючи з ними. Багаторічна життєва практична школа варта багатьох університетів. До сільського господарства Олег Васильович працював менеджером на приватній фірмі у Львові. У 1998 році розпочав власний бізнес – хлібопекарню. Для смачних і якісних хлібобулочних виробів завжди бракувало муки з твердих сортів пшениці. Тому й О. Гіс сам вирішив вирощувати хліб. Багато хліба. Звідси й назва ФГ «Коровай».

Думаючи про надійну зміну, про перспективу господарства переконав сина Романа вчитись на факультеті агротехнологій та екології Львівського національного аграрного університету. Нині він гідно виправдовує батьківські сподівання. Є студентом другого курсу вище названого факультету. Теорія – в університеті, а на практику – до тата.

У найближчих планах Гіса-старшого – придбати ще один комбайн New Holland та ще один трактор цієї ж фірми.

  • Техніка не повинна бути перевантаженою, а працювати в міру, маючи час для відпочинку,тоді й довше прослужить людям, – ділиться господар.

Олег Гіс планує закінчити повний цикл в рослинництві, придбавши необхідне обладнання, технології для власного елеватора, сушарки та замкнувши переробку у єдине виробництво. А потім візьметься і за тваринництво. А як без нього на селі? Тваринництво – це завжди живі кошти і робочі місця.

До речі, нині в колективі ФГ «Коровай» – дванадцять трудівників із зарплатнею від трьох до чотирьох тисяч гривень щомісяця.

Стоїмо біля першої борозни і Олег Гіс не стримує своїх почуттів: «Ви запитуєте чому обрав поле? Бо тут мені подобається, тут знаходжу силу, позитивні емоції, настрій для наступного дня. Тут на свіжому повітрі легко дихається, думається, тут цікаво!»

Важко не погодитись з нашим співрозмовником .

Юрій Галкевич, менеджер компанії «Агро-Терра» з продажу сільськогосподарської техніки:

  • Олег Васильович Гіс планував придбати сівалку «Solitair» і ми поїхали на зустріч до нього. А вийшло, що першим передовсім купив трактор. Господарство у нього ніби невелике, але все ж і велике. Воно розвивається, вкладаються кошти, завдяки іноземній техніці економиться паливо, мастильні матеріали. Обслуговує трактор лише один фахівець, а не 3 – 4 як на старій техніці. Зробив технічний огляд , поміняв масло – і ця техніка уже працює. І з кожним днем, з кожним місяцем кількість бажаючих придбати нашу техніку зростає. Розвиваємось, рухаємось вперед, збільшуємо продаж. Ми фактично не лише продаємо, а й допомагаємо селянам позбутись застарілої сільськогосподарської техніки. Бо нова техніка економить гроші, а відповідно фермер більше й заробляє. А якщо так – то має змогу здійснити нову покупку. Це і є розвиток, динаміка життя. У кінцевому підсумку розвивається й держава. Ми фактично обслуговуємо усі західні області України.

Працівники компанії «Агро-Терра» беруть участь у тренінгах, постійно вчаться. Нещодавно, наприклад , у Польщі. З України ми були єдиними представниками, які вирішили удосконалювати свої знання. Цього року наші фахівці сервісу поїхали у Бельгію на навчання. Розвиваються сервісні центри, є їх відділення у Луцьку, у Львові, в Києві. Допомагаємо фермерам знайти ту техніку, яка їм вкрай потрібна. Спільно ведемо діалог. Господарі кажуть, що їм потрібно, сходимось на конкретній ціні чи трактора, чи комбайна, чи ґрунтообробної техніки. Допомагаємо у придбанні, шукаємо фінансово-вигідні пропозиції як для господарів, так і для себе.

 Анатолій Очколас

no image.

Залишити коментар: