Новини

Гібридне умиротворення. Насіння Aspria Seeds – насіння 2015 року

23.01.2015

Питання пошуку хорошого насіння за прийнятну ціну завжди цікавило аграріїв, а в поточному сезоні таке заняття перетворилося на фінансове зобов’язання для багатьох. Вітчизняна селекція в рази дешевша, але впевненості в ній немає; ціна продуктів від всесвітньо відомих компаній у гривневому еквіваленті стала додатковим тягарем на й так натягнутих нервах керівника. Вихід є і полягає в пошуку нових брендів, які стрімко рвуться на ринок, але вже мають добру славу і досвід використання. Нові продукти – вони дешевші та майже завжди хорошої якості. Міжнародний насіннєвий бренд Aspria Seeds, під яким продаються гібриди кукурудзи, соняшнику та пшениці, – саме такий: новий, недорогий, якісний. Коли в цьому переконуєшся, у серці приходить умиротворення: знайшов! Перші дві характеристики перевірити легко, а для перевірки якості потрібен час. Кожен, хто читає цей текст, може особисто зателефонувати або з’їздити до українських аграріїв – а їх більше ста – які в 2014 році сіяли насіння Aspria Seeds. Ми також звернулися до деяких агропромисловців з проханням прокоментувати результати випробувань. Попереднє резюме наступне: насіння Aspria Seeds дало врожай, або еквівалентний насінню найвідоміших інтернаціональних брендів, або не на багато їм поступається. Мова йде не про одне демо-поле, а про демо-поля, закладені у всіх ґрунтово-кліматичних зонах нашої країни. Відверто кажучи, були випадки, коли гібриди Aspria давали на 0,5-1 тонну більше, ніж продукти відомих гігантів індустрії. Та ми, все-таки, старатимемось охопити загальну тенденцію.

Степан Волинець, виконавчий директор ТОВ «Агрофірма «Корвет»(1550 га), Вінницька обл., Оратівський р-н:

– У 2014 році ми закладали лінійки з трьох гібридів соняшнику і чотирьох гібридів кукурудзи селекції «Аспріа Сідс». Врожайність соняшнику коливалася від 30 до 36 ц/га при вологості 9%. Кукурудза показала 100-110 ц/га, лише один гібрид дав чомусь 76 ц/га. Зазначу, що гібриди кукурудзи збиралися при вологості зерна 16%, так що зерно ми навіть не досушували. У той же час, на деяких полях промислових посівів вологість сягала 20%, а різниця у вологості 4-6% – це відчутна економія коштів на сушінні. Звичайно, такими результатами я задоволений, на наступний рік будемо продовжувати досліджувати насіння «Аспріа Сідс» на випробувальних лінійках.

Ігор Сандул, керівник СФГ «Володимирське» (450 га), Миколаївська обл., Вознесенський р-н:

– Ціна – важлива перевага насіння «Аспріа Сідс». У порівнянні з продукцією світових компаній, ціна цього насіння на 25% дешевша, хоча воно результат показує такий же. Наприклад, гібрид кукурудзи АС 33002, який ми висівали, дав 62 ц/га при вологості 14%, що стало дуже непоганим результатом в умовах нещадної посухи 2014 року в нашому регіоні. Середній урожай в районі – 40-45 ц/га. При збиранні лист стояв зеленим, що, ймовірно, сприяло наливу качана аж до збирання. Насіння хороше, його характеристики з каталогу відповідають реальним показникам. Швидко віддає вологу, є з чим порівняти, коли вологість зерна деяких інших гібридів при збиранні становила 19%.

Ярослава Гойсалюк, агроном-дослідник, ТОВ «Агрокультура Захід», Львівська обл.:

– У 2014 році ми посіяли лінійку з 4 гібридів соняшнику «Аспріа Сідс», у тому числі три гібриди були стійкі до імідазолінонів. Зазначу, що четвертий гібрид , АС 33104, показав найвищі результати – 32,8 ц/га при вологості 8,4%. Решта показали на рівні 28,5 ц/га. Середня врожайність  гібридів соняшнику всіх виробників у нашому господарстві склала 29,6 ц/га. Дані результати свідчать про те, що продукція бренду «Аспріа Сідс», хоч і нова на ринку, але гідна подальшої роботи з нею. Наступного ріку ми знову включимо «Аспріа Сідс» у нашу дослідницьку практику, адже потрібно провести кілька посівів, щоб визначити гібрид, який найбільше підходить  для нашої зони.

Економити – значить заробляти

Отже, результат на рівні найвідоміших брендів за меншу ціну посівного матеріалу – це найважливіший аспект застосування насіння Aspria Seeds. Але є й інші характеристики, які додають ваги новому бренду. Наприклад, для гібридів кукурудзи Aspria Seeds актуальна хороша вологовіддача. Як видно з наведених вище коментарів, вологість зерна під час збирання була нижчою на 4-5%, порівняно з деякими іншими гібридами. Якщо вартість сушіння тонно-процента кукурудзи дорівнює 30 грн, то, при врожайності 10 т/га аграрії заощадили, а значить, заробили на гектарі 1200-1500 грн.

Стійкість до холодів і засухи – ще один незрівнянний плюс гібридів Aspria Seeds. Селекціонери ТОВ «Аспріа Сідс» підкреслюють, що насіння можна висівати раніше, ніж ґрунт прогріється до нормативних + 15 °С. Як наслідок, насіння Aspria швидше стартує при технології землеробства No-Till, адже відомо, що рослинні рештки не сприяють прогріванню ґрунту навесні.

Проблема посухостійкості вирішується шляхом відбору рослин, які пускають якомога довше коріння, кінчики якого знайдуть вологу навіть у екстримально посушливий сезон. Ці та інші позитивні якості відзначали керівники та агрономи підприємств.

Закладений у 2014 році масштабний експеримент із висіву насіння Aspria Seeds на сотні демоділянок в Україні дав подвійний ефект. По-перше, насіння стало широко відоме, деякі аграрії вже закупили по півтисячі посівних одиниць за зниженими цінами. По-друге, фахівці ТОВ «Аспріа Сідс» отримали уявлення про сильні та слабкі сторони своєї продукції на практиці. Через деякий час, використовуючи відповідні домінантні гени від інших ліній, селекціонери отримають покращені гібриди кукурудзи та соняшнику. Трохи пізніше оновлене, ретельно відібране насіння можна буде придбати в компанії ByFrederic або дистриб’юторів бренду Aspria Seeds.

Принципово не ГМО

Фахівці «Аспріа Сідс» виводять гібриди селекційним шляхом, і це принципова позиція. «Користь чи шкода від ГМО не доведена, але багато країн ставляться до таких організмів з пересторогою. Навіщо відсікати частину потенційних споживачів, якщо у нас виходить знаходити потрібні рішення селекційним шляхом», – розповідає Сергій Сілін, керівник відділу продажів групи компаній ByFrederic в Україні. Дійсно, разом з показником врожайності, селекціонери розвинули кілька спеціалізованих напрямків споживчих якостей гібридів. Для соняшнику це, в першу чергу, олійність на рівні 50-52%, для кукурудзи – придатність до застосування у харчовій промисловості, виготовлення кормів, переробки на спирт. ФАО пропонованих 32 гібридів варіюється в межах 170..580, а вегетаційний період соняшнику від 95 до 112 днів, що робить гібриди Aspria Seeds придатними до районування по всій території України.

Фундаментальна підтримка

Важливо, що за гібридами Aspria Seeds стоїть потужна підтримка групи компаній ByFrederic. А ByFrederic – це підприємства з різними векторами розвитку, мережа представництв в Україні, Росії, Білорусії, Казахстані та Грузії. І, звичайно, – харизматичний лідер групи компаній, француз Фредерік Шавіньї з досвідом роботи в Україні впродовж 23 (!) років. Пан Шавіньї володіє агропідприємством «Шпола-Агро Індустрі» і точно знає, що для агропромисловців добре. Сумнівів немає: насіння Aspria Seeds дасть врожай в будь-яких погодних умовах, адже зроблене для себе, для української землі, на Черкащині, і адаптоване до умов всієї країни і ближнього зарубіжжя.

Залишити коментар: