Новини

Громади мають долучатися до контролю за використанням земель на їхніх територіях

28.07.2021

У ході робочого візиту до Запоріжжя перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зустрівся з головами районних державних адміністрацій, територіальних громад, керівників територіальних органів. Говорили на тему земельної реформи, зокрема її практичної реалізації в аспекті повноцінного розпорядження сільськогосподарськими землями й водними об’єктами громадами.

«На сьогодні актуальним є питання вирівнювання податкового зобов’язання та запровадження обов’язкових додаткових платежів із усіх землекористувачів, які спеціалізуються на товарному виробництві, також із державних підприємств. Громадськість підтримує та чекає на відповідні зміни», – зазначив Тарас Висоцький.

Крім того, піднімалося питання щодо постійного користування землями фермерами. З 1 липня цього року всі фермери можуть звернутися до громад, у межах яких ці землі розташовані, і відповідно оформити землю в приватну власність, виплачуючи вартість за нормативно-грошовою оцінкою рівними платежами протягом 10 років. За словами Тараса Висоцького, це і суттєво допоможе фермерам, і знизить рівень соціальної напруги.

Також на зустрічі піднімалося питання самовільного зайняття земельних ділянок або нецільового використання – наприклад, розорення пасовищ. Як пояснив перший заступник Міністра агрополітики, 27 травня громади отримали повноваження мати в штаті спеціальних інспекторів – відповідно, вони можуть оглядати ці земельні ділянки та нараховувати штрафи в разі їхнього нецільового використання.  Усі ці кошти в розмірі 100% надходять до місцевих бюджетів. «Важливо, щоб громади також долучалися до контролю за ефективним та правомірним використанням земель на їхніх територіях», – резюмував Тарас Висоцький.

Джерело : Мінагрополітики

Залишити коментар: