Новини

Ціни на аміачну селітру за рік зросли на 80% та є найвищими за останні 6 років

28.07.2021

Станом на 26 липня 2021 року ціна на аміачну селітру в Україні досягла позначки 12 100 грн/т з ПДВ, що на 80% вище її вартості на аналогічну дату минулого року та є найвищим рівнем починаючи з квітня 2015 року (в доларовому еквіваленті), пише УКАБ.

Зростання цін на селітру відбулося на фоні росту на міжнародних ринках вартості азотних добрив – карбаміду, аміачної селітри та КАС. Насамперед це пов’язано зі зростаючим попитом в країнах Азії та ростом цін на природний газ, який є однією з основних складових при виробництві добрив. В результаті міжнародні ціни на аміачну селітру в портах Чорного моря на минулому тижні сягнули $310/т FOB.

Водночас зросла також різниця внутрішньої ціни до міжнародних котирувань в портах Чорного моря з середнього рівня в $45/т за 2020 рік до нинішніх $63/т. Для імпортерів добрив ця сума відображає додаткові логістичні витрати, тоді як для внутрішнього виробника це переважно додаткова чиста маржа в ціні.

В Україні аміачну селітру виробляють  3 підприємства – ПрАТ «РівнеАзот», ПрАТ «Азот» м.Черкаси та ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот». Всі вони входять в склад холдингової компанії Ostchem групи компаній Group DF.

За червень 2021 року з України було експортовано понад 9 тис. т аміачної селітри за середньою ціною в $249/т, що значно нижче ціни імпорту та внутрішнього ринку. Таким чином, українським сільгоспвиробникам продовжують постачати азотні добрива по завищеним цінам.

Натомість ціни на зернові культури в України продовжують знижуватися. Так, якщо на початку року ціна на продовольчу пшеницю сягала 9 000 грн/т, то станом на кінець липня вона знизилася до 6500 грн/т. Варто відмітити, що такі протилежні цінові тренди суттєво знижують очікувану прибутковість в рослинництві та матимуть значний негативний вплив на фінансові показники сільського господарства України.

Залишити коментар: