Новини, Це цікаво

Історія гусеничних тракторів CHALLENGER

27.11.2021

У 1890 році американці Бенджамін Холт та Деніел Бест почали експериментувати з різними видами парових тракторів для використання в сільському господарстві.

«Працюючи окремо для своїх компаній, юні американці  були одними з перших хто розробляли гусеничні трактори»

З чого ж усе почалося?

У минулому парові тягові двигуни були величезними і часто грузли в м’якому ґрунті, а от звільнення агрегата могло займати кілька днів! Щоб збільшити площу контакту тягового двигуна з землею, Бенджамін Холт вирішив замінити колеса гусеницями. У 1904 році пройшов випробування перший гусеничний трактор Holt. Незабаром агрегат розпочав роботу з оранки м’якої землі поблизу фабрики Холта в Стоктоні, Каліфорнія. Випробування агрегата увінчалося неабияким успіхом і невдовзі, після додаткових випробувань, перший гусеничний агрегат  з новим та покращеним набором гусениць  відправили на зимову оранку.

Створення компанії «Caterpillar Tractor Company»

Незабаром після успішних випробувань зимової оранки  Холт створив торгову марку «Caterpillar». Холт перейшов з парової енергії на бензин, і до 1909 року його гусеничні машини були розкуплені клієнтами.

Тим часом син Деніела Беста створив власну компанію, і в 1910 році почав будувати колісні трактори з бензиновим двигуном. Майже відразу він розпочав роботу над експериментальним гусеничним трактором. Новий гусеничний агрегат під назвою TRACKLAYER C.L.B. потужністю 75 к.с. з’явився на початку 1913 року і став першою машиною  торгової марки C. L. Best Tractor.

Історія гусеничних тракторів CHALLENGER

Танк, який був сконструйований на базі трактора C.L.B. потужністю 75 к.с.

Гусеничний агрегат компанії C.L. Best Tractor мав удосконалений дизайн:  покращені коливання гусениць для зменшення ударних навантажень на раму та двигун, а також покращена металургія всього трактора.

Агрегат компанії C.L. Best Tractor

У 1925 році Holt Manufacturing Company і C. L. Best Tractor Company об’єдналися, щоб створити Caterpillar Tractor Company.

З 1925 року до наших днів відбувався безперервний розвиток продукції. За цей час було два визначних прориви – введення дизельного двигуна  в 1931 році і винахід герметично змащеної гусениці.

Історія гусеничних тракторів CHALLENGER

Гусеничний трактор Caterpillar

Дизельний двигун надав машинам більшу потужність, ніж будь-коли раніше, і зробив їх дешевшими у користуванні та експлуатації. Герметична та змащена гусениця допомогла зменшити витрати на технічне обслуговування ходової частини. Штифт гусениці постійно покритий герметичним мастилом, що мінімізує контакт між металом та уповільнює знос пальців і втулок.

Перший трактор CHALLENGER із запатентованою системою Mobiltrac

Гусеничний трактор CHALLENGER разом із запатентованою системою Mobil-trac™ був представлений у 1987 році. Mobil-trac став великим стрибком уперед, забезпечуючи більшу тягу та проходження, зменшуючи ущільнення ґрунту та гарантуючи більшу універсальність для зниження витрат і підвищення продуктивності на фермі.

Історія гусеничних тракторів CHALLENGER

Трактор CHALLENGER 1987 рік, виробництва компанії Caterpillar

Удосконалення протягом багатьох років включали перехід від троса до управління гідравлікою, комп’ютеризованих систем моніторингу, подільників крутного моменту, планетарних трансмісій, диференціального рульового управління – список можна продовжувати безкінечно.

Підготувала Христина Котович

Залишити коментар: