Новини, Це цікаво

Історія розвитку сімейного підприємства HORSCH

22.09.2021

HORSCH – виробник спеціальної сільськогосподарської техніки. Компанію засновали у 1984 році в Німеччині Міхаель і Вальтер Хорш. Генеральний директор – Міхаель Хорш.

Історія компанії

Данкварт Хорш, батько Міхаеля та Філіпа Хорша, в 1969 році взяв в оренду садибу Зітценгоф на околиці Швандорфа. До того часу він також був фермером, але його колишня ферма була занадто малою, щоб прогодувати велику сім’ю. Зітценгоф став для нього шансом на зростання. Чисельні рідні та двоюрідні брати Данкварта також були фермерами.

хорш

Фото: www.horsch.com

Садиба Зітценгоф у період з 1970 по 1990 рр. мала три основні напрямки господарської діяльності: рослинництво, тваринництво (відгодівля свиней) і виробництво спирту. На той час Данкварт Хорш був власником найбільшої свиноферми в Швандорфі. Спиртовий завод на території садиби використовували переважно для отримання технічних видів спирту.

Будівництво перших агрегатів

Оскільки сама садиба і землі навколо неї були орендовані, площа обробітку в різні роки варіювалася від 250 до 400 га. Завдяки тваринництву і спиртовому заводу в господарстві постійно були задіяні всі члени родини Хорш, а також  ще 3-4  найманих співробітника.

Діти з юних років працювали нарівні з батьками. У Данкварта Хорша і його дружини Брунґільди, крім Міхаеля та Філіппа, було ще троє молодших синів і дочка. Всі п’ятеро братів Хорш з дитинства захоплювалися фермерством і після закінчення навчання в школі отримали типову для фермерів того часу базову аграрну освіту.

Складні умови господарювання підштовхнули деяких членів сім’ї Хорш до думки про безплужний обробіток. На той час це було революційною ідеєю, оскільки плуг був традиційним знаряддям хлібороба, а серед фермерів панувала думка, що без плуга рослинництво неможливе взагалі.

хорш

Фото: www.horsch.com

Міхаель, як найстарший син, мав першим обрати свою «путівку в життя» після закінчення навчання. Тоді він вже твердо вирішив стати фермером, але для цього треба було залишити батьківську домівку – адже за традицією батьківський маєток успадковує наймолодший син.

Щоб заробити грошей, необхідних для оренди і придбання землі, Міхаель у 1980 році поїхав до США, де працював найманим співробітником на фермерських господарствах. Юнака настільки захопили масштаби Нового Світу і можливості, які там відкрилися, що він вирішив емігрувати в Америку. Проте, закінчувався строк його перебування в США, і настав час повертатися в Європу, щоб отримати новий дозвіл на в’їзд. Але, повернувшись додому, Міхаель Хорш замість американської візи отримав повістку в армію.

Повернувшись до Швандорфа, Міхаель Хорш паралельно з проходженням альтернативної служби почав розробляти свою першу машину. Це була техніка для висіву кукурудзи під плівку, яку замовив його дядько, не знайшовши для себе підходящого обладнання на ринку. Міхаель Хорш не лише успішно виконав замовлення свого старшого родича, але ще й додатково вдосконалив початкову ідею.

Натхненний успіхом і своїм баченням землеробства, молодий винахідник приступив до розробки машини, про яку з дитинства мріяли він сам і багато членів родини Хорш: сівалки, здатної працювати по стерні, надійно загортаючи насіння під шар соломи на поверхні.

Кінцевим продуктом цього етапу стала легендарна комбінована сівалка Sä-Exaktor, яка пізніше була покладена в основу піраміди продуктів HORSCH Maschinen GmbH.

хорш

Фото: www.horsch.com

Першими клієнтами молодого підприємця стали численні родичі, але інтерес до новинки був настільки великим, що винахідник вже не міг самостійно справлятися з усіма замовленнями.

Розширення виробництва за межі сімейних потреб потребувало і його відповідного юридичного оформлення. Спочатку всі машини реалізовували через засновану іншими членами сім’ї Хорш структуру HORSCH OHG, що спеціалізувалася на поставці кормів, насіння, добрив і засобів захисту рослин. Але з розширенням виробництва і зростанням інвестицій родичі порадили Міхаелю заснувати власну спеціалізовану на виробництві фірму, що невдовзі й було зроблено: так, у 1984 році з’явилась на світ HORSCH Maschinen GmbH.

Вальтер Хорш, дядько Міхаеля, виступив співзасновником нової компанії. Він володів кількома фермерськими господарствами під керівництвом найманих співробітників, що не потребувало там його постійної присутності. Будучи економістом за освітою і підприємцем за покликанням, Вальтер Хорш взяв на себе забезпечення фінансової та організаційної сторони справи, надавши своєму племіннику Міхаелю повну свободу прийняття рішень щодо проєктування, виробництва, збуту і сервісу нових машин. Маючи талант підприємця, життєву мудрість і досвід роботи з людьми, Вальтер Хорш не лише заклав основи фінансової дисципліни й організаційної стабільності нової компанії. У багатьох аспектах він втілював фундаментальні людські цінності, які визначили корпоративну етику HORSCH: гідне і чесне відношення до співробітників, партнерів, постачальників і клієнтів. Вальтер Хорш був тим типом лідера, який забезпечує надійний тил і стабільну основу для вільної творчості своїх партнерів і співробітників – це той дух, яким сповнене його дітище й донині.

У 1983 році Міхаель і Вальтер Хорш почали показувати легендарну сівалку Sä-Exaktor, новинку виробництва HORSCH, на сільськогосподарських виставках і ярмарках. На одній з них Sä-Exaktor приглянулась фермеру Манфреду Дорсмагену, вихідцю з землі Рейнланд у Німеччині, який мав господарство з важкими ґрунтами у Франції. Машина йому настільки сподобалась, що одразу після неї він придбав і другу новинку заводу HORSCH – унікальний триколісний трактор Terra Trac. Та не лише ця взаємовигідна угода зблизила двох захоплених своєю справою чоловіків. На той час сервісне обслуговування своїх машин Міхаель Хорш здійснював самостійно, і так сталося, що під час чергової поїздки до Франції він познайомився з Корнелією, дочкою пана Дорсмагена. Знайомство переросло в дружбу, а згодом вони стали парою.

У 1988 році, після того як Корнелія закінчила навчання у виші й успішно захистила дипломну роботу за спеціальністю «Економіка», Міхаель робить їй пропозицію і незабаром вони одружуються. Тоді у HORSCH працювало вже 15 співробітників. Корнелія одразу ж включилася у сімейну справу, взявши на себе маркетинг і збут продукції. Вона повністю й в усьому підтримувала чоловіка, але водночас молоді підприємці чітко усвідомлювали, що лише вдвох, без участі і підтримки великої сім’ї споріднених душ і однодумців їм буде складно розвивати справу і справлятися з поточними проблемами. Цей підхід до керування компанією домінує в HORSCH і сьогодні.

У 1990-ті в сімейне підприємство HORSCH увійшли нові люди, які посіли згодом ключові позиції в компанії. У 1994 році Хорст Келлер, який робив тоді успішну кар’єру в топ-менеджменті одного великого міжнародного концерну, побачив для себе професійні шанси в динамічному регіональному сімейному підприємстві і прийняв рішення пов’язати життя з HORSCH. З глибокою економічною освітою і управлінським досвідом за плечима він відразу ж зайняв посаду фінансового директора. Пізніше він був також введений і до складу Правління компанії.

Трауготт Хорш, син Вальтера Хорша, разом зі своєю дружиною Мартою приєдналися до компанії в 1998 році. Спочатку Трауготт курирував експортні ринки в країнах Скандинавії і Центральної Європи. На початку 2000-х рр. він разом з сім’єю перебрався в Америку, де, серед іншого, організовував роботу спільного підприємства HORSCH Anderson у США. Після повернення в Європу і до нині Трауготт Хорш продовжує курувати найважливіші експортні ринки, в т.ч. і в Україні.

Джерело: www.horsch.com

Підготувала Христина Котович

Залишити коментар: