Новини

Кабінет Міністрів України скасував заборону на експорт цукру та проса

12.05.2022

Уряд скасував заборону на експорт проса і цукру. Про це йдеться в ухваленій постанові Кабінету Міністрів України № 549 від 3 травня 2022 р.

Експорт проса і цукру було заборонено Постановою від 5 березня 2022 р. № 207, якою затверджено переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2022 рік.

Повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Станом на початок травня в Україні є надлишок пропозиції проса та цукру. Так, пропозиція проса станом на сьогодні сягає 200 тис. тонн, тоді як його середнє внутрішнє споживання становить 80 тис. тонн в рік.

Крім того, станом 9 травня уже посіяно проса на площі 20 тис. га.

Із відповідним листом-пропозицією про скасування заборони експорту проса до Мінагрополітики звернулася профільні асоціації.

Стосовно цукру, то його пропозиція на ринку становить понад 1,5 млн тонн при внутрішній річній потребі в 1,1 млн тонн. При цьому майже 99% площ під цукрові буряки уже засіяно — 181,4 тис. га.

Нагадаємо, у списку нульових квот на вивіз (тобто заборона експорту) залишилися жито, овес, гречка, придатна для споживання сіль та добрива (крім азотних).

Під ліцензуванням на експорт на сьогодні перебувають: жива велика рогата худоба; морожене м’ясо великої рогатої худоби, м’ясо та їстівні м’ясні субпродукти; пшениця, м’ясо птиці, курячі яйця.

Залишити коментар: