Конференції. Семінари. Форуми.

Коли всі демополя – у смартфоні. Які онлайн-інструменти для аграріїв пропонує “Сингента Україна”

21.09.2020

Нинішня ситуація з коронавірусом змусила багатьох із нас навчитися чомусь новому та зрозуміти, що не вийде відсиджуватися на печі, тоді як все прогресивне людство пішло вперед. Світ уже ніколи не буде колишнім. Нам усім конче потрібні сучасні технології, що значно полегшують життя. Компанія “Сингента Україна” за ці останні пів року, використовуючи сучасні технології, розробила та впровадила кілька нових проєктів, які допомагають аграріям.

Смартфон

Раніше аграрне виробництво асоціювалося із чимось традиційним і явно не технологічним. Навіть нині ще багато хто уявляє роботу фермера як брудну, переважно ручну та невдячну. Втім, сьогодні найпередовіші досягнення прогресу вже стоять на службі сучасного агровиробника. Ми вже не уявляємо вирощування збіжжя без супутникових технологій, систем точного землеробства чи докладного аналізу баз даних.

Навіть звичний уже мобільний телефон перетворився зі зручного, але все ж просто комунікатора, на пристрій, що відкриває доступ до потрібної інформації, допомагає аналізувати її, вирішувати важливі питання.

Важко уявити й сучасного аграрія без смартфона, адже тепер маємо вже чимало цікавих і корисних мобільних додатків, які полегшують життя та працю фермера. Приміром, цього року у додатку “Сингента Україна”, що насичений і без того чималою кількістю корисної інформації, контактами та програмами, з’явився новий розділ – “Демополя Syngenta”. Тут представлені всі демонстраційні поля компанії у різних регіонах України, у деяких областях є і по два-три демополя, щоб можна було ще ретельніше дослідити особливості застосування певних технологій та вирощування різних культур і різних гібридів.

Мета цього додатку – дати можливість аграрію побачити потенціал гібридів від “Сингенти” та різні технології захисту у ґрунтово-кліматичних зонах, що якнайкраще підходять для господарств, ретельно вивчити особливості нових ЗЗР просто в ході їхнього застосування.

І це надзвичайно зручно – мати у кишені такий докладний довідник про те, як розкривають себе ті чи інші гібриди, чи працюють ЗЗР. Адже хто не ловив себе на думці, що непогано було би більш ретельно відстежити всі ці експерименти, взяти в них участь і на власні очі пересвідчитися, як працюють новітні агротехнології.

Інформація у додатку підібрана дуже ретельно, щоб не залишалося жодного запитання. Про кожне поле можна знайти всі потрібні дані: терміни посіву культури, обробіток ґрунту, що тут проводили, детально описано процес посіву, вказано густоту, з якою ту чи іншу культуру висіяно, способи живлення впродовж вегетації рослин тощо. Цікавим для аграріїв стане і розділ із технологіями захисту посівів, які відрізняються залежно від зони вирощування. Детально описані норми використання пестицидів і строки їхнього внесення за шкалою BBCH.

За найоригінальніше селфі та найактивніші мандри отримайте призи

Вже вийшла перша черга відеоматеріалів із посівної кампанії, де експерти детально розповідають про всі нюанси посівів і застосування різних схем і технологій. Заплановано вихід ще декількох роликів, де буде детально висвітлено огляд поля технічним експертом після внесення ЗЗР і перед збором урожаю. Ще трохи – і в додатку вийде фінальне відео з обмолотом поля та докладними цифрами врожайності для того, щоб продемонструвати, якого ж результату досягли на кожному демополі.

Якщо ж питання все ще залишаються, то в додатку кожен має можливість поставити запитання фахівцям компанії. А докладну інформацію про кожен гібрид можна отримати, відсканувавши його на полі та ознайомившись у додатку з його характеристиками.

Ті, хто все ж хотів би на власні очі побачити демополя, можуть на карті знайти найближче з них, і відвідати господарство, заїхавши по-сусідськи. А дістатися до поля досить легко, потрібно всього-на-всього знайти бажану локацію у додатку на карті та натиснути кнопку “Прокласти маршрут”.

А може хто захоче й далі подорожувати. Для таких мандрівників є спеціальна мотиваційна програма: той, хто відвідає найбільшу кількість демополів і зареєструється там, отримує за це подарунки. Призи очікують і тих, хто зробить на демополі найоригінальніше селфі.

За словами розробників, новий додаток уже завоював увагу аграріїв, які активно користуються розділом «Демополя Syngenta» і ще більше відвідують їх самостійно, щоб на власні очі побачити результати, а в додатку прочитати про те, що їм передувало.

“Регіональна майстерня аграрія” була дистанційною

Звичайно, у живих зустрічах на демополях чи на Днях поля є свої переваги – можна не лише вживу поспілкуватися з колегами, але все як слід розгледіти. Та в полі так інколи не вистачає цифр перед очима, адже в кожного з нас своє сприйняття дійсності: хтось краще сприймає інформацію візуально, комусь досить почути, а хтось хоче помацати чи цифри порахувати. Сучасні технології додають до звичних форм роботи та спілкування нові можливості, які згодом, можливо, стануть нормою у роботі.

Цьогоріч загальний огляд демополів компанія “Сингента” організувала дистанційно, у режимі онлайн. Агроному потрібно було тільки зайти за спеціальним посиланням і почути всю необхідну інформацію щодо сучасних засобі захисту рослин, які будуть ефективні у ґрунтово-кліматичній зоні розташування полів господарства.

Оскільки Україна велика, і кліматичні та погодні особливості можуть вирізнятися, то онлайн-сесії були організовані майже для кожної області індивідуально. Модератором зустрічі виступав регіональний менеджер із маркетингу компанії, а регіональний технічний експерт доповідав про хід вирощування та обробки культур на демополях.

 

Впродовж сесій дуже детально розглядали процес посіву, внесення ЗЗР та якість їхньої роботи, а також висвітлювали особливості їхнього застосування на полі та проміжні результати. За словами учасників майстерні, це надзвичайно зручний формат для навчання, адже перед очима – графіки та порівняльні цифри, тут же можна все гарно роздивитися, все почути та задати запитання регіональному менеджеру чи доповідачу й одразу отримати відповідь. У такому форматі вже проведено більше 20-ти сесій для різних областей України, які відвідало майже 600 учасників.

Отож, створюючи нові форми роботи та спілкування, компанія “Сингента” знову показує, що  вона готова адаптуватися і стати ближчою до своїх партнерів-господарств, навіть зважаючи на сьогоденні карантинні норми проведення масових зустрічей.

Звичайно, ніщо не замінить розкоші людського спілкування, і коли зменшиться ця небезпека і знімуть карантинні обмеження, співробітники компанії з радістю будуть зустрічатися із колегами та партнерами, проводити та відвідувати живі семінари, Дні поля та інші корисні та пізнавальні заходи. Та досвід напрацювань дистанційної роботи залишиться і допоможе продуктивніше працювати та досягати ще кращих результатів.

© Ольга Соломка

Залишити коментар: