Новини, Це цікаво

Комбайни ROPA: з чого почалась ідея створення с/г машин для збору буряків

06.11.2022

У 1972 році 25-річний фермер Герман Пайнтнер спроєктував і побудував свій перший самохідний комбайн для збору цукрових буряків на батьківській фермі.

Свою першу машину Герман Пайнтнер майже повністю побудував зі вживаних деталей та брухту. На початках фахівці в галузі машинобудування вважали Германа молодим  ідеалістом без практичного досвіду. Вони не вірили в успіх молодого фермера, адже, на їхню думку, людина без технічної підготовки та знань не зможе створити успішні та надійні машини для потреб сільського господарства. У той час ніхто й подумати не міг, що Герман Пайнтнер в майбутньому складе конкуренцію відомим інженерам та технікам.

Герман Пайнтнер фото: ropa-maschinenbau.de

 

Ще в дитинстві Герман Пайнтнер дуже цікавився технічними предметами, і цей інтерес лише посилився, коли він став дорослим. У зовсім юні роки він почав втілювати свої ідеї та задуми в життя. Згодом Герман Пайнтнер облаштував невеличку майстерню на фермі свого батька.  

У 1974 році низка фермерів зацікавились машинами Германа. Це й підштовхнуло хлопця почати невеличке серійне виробництво с/г машин. Проте, на фермі батька місця для такого повномасштабного виробництва не вистачало. Серійне будування машин потребувало також залучення додаткового персоналу для виробничого процесу. Тому Герман Пайнтнер розпочав пошук надійного партнера. Таким партнером виступила компанія з виробництва бурякозбиральних машин Holmer, для якої Герман Пайнтнер почав розробляти і будувати машини на позаштатній основі. Після 10 років співпраці підрозділ «Holmer, System Paintner» відокремився.

 

У 1986 році Герман Пайнтнер створив компанію ROPA Fahrzeug-und Maschinenbau GmbH. Головним офісом обрав Зіттельсдорф. Натхнений новими ідеями і з великою енергією, Герман взявся за розробку простішої та економнішої версії бурякозбирального комбайна. Однак, ця машина з невеликим проміжним бункером не мала успіху.

Роком пізніше цукровий завод Südzucker (Південний цукор) запропонував Пайнтнеру як відомому конструктору реалізацію запатентованого навантажувача для цукрових буряків. Після цього ROPA отримала ексклюзивну ліцензію на виробництво та продаж навантажувачів. Так почалося серійне виробництво навантажувачів Maus. Ці машини одночасно очищали та  вантажили цукрові буряки з поля в кузов вантажівки, що стояла на дорозі. Після навантаження буряк відправлявся на цукроварню.

фото: ropa-maschinenbau.de

У 1988 році почалася розробка нової конструкції бурякозбирального комбайна ROPA, який мав отримати успіх на ринку. Нова машина могла вміщувати в бункер на 35% більше буряків, ніж будь-яка інша машина конкурентів. Перше випробування пройшло восени 1988 р. на міжнародному Дні поля у Зелігенштадті. Усі відомі європейські виробники бурякозбиральних комбайнів були присутні під час випробування. Новий комбайн ROPA показав кращі результати очищення при дбайливому поводженні з буряком та мінімально можливий тиск на ґрунт. З того часу ці бурякозбиральні машини є лідерами на світовому ринку та складають конкуренцію світовим виробникам.

ropa-maschinenbau.de

Підготувала Христина Котович

Залишити коментар: