Новини, Це цікаво

Компанія Bayer: творець інноваційних препаратів, які користуються великим попитом

14.09.2021

Історія компанії

Історія фармацевтичного концерну Bayer почалася у 1836 році в  Бармені – сьогодні один із районів міста Вупперталь. Засновниками компанії були Фрідріх Байєр і Іоган Фрідріх Вескотт.

Компанія Bayer: творець інноваційних препаратів, які користуються великим попитом

Спочатку Товариство з необмеженою відповідальністю Friedr. Bayer et comp. займалося виробництвом нового виду фарб: синтетичних барвників із похідних вугільної смоли. У той час виробництво легкої промисловості у Німеччині зростало, тож виникла висока необхідність у недорогих барвниках. З 1836 по 1881 роки компанія Bayer змогла значно посилити свої позиції на місцевому ринку, замість товариства з необмеженою відповідальністю «Friedr. Bayer et comp.» компанія стала акціонерним товариством під назвою «Farbenfabriken vorm. Friedr. Bayer & Co.». Так було закладено фінансовий фундамент майбутнього концерну. Чисельність працівників зросла з 3 до 300 осіб.

Виробництво лікарських препаратів

Своїм науковим потенціалом і численними інноваціями компанія завдячує хіміку Карлу Дуйсбергу, творцеві наукової лабораторії в місті Вупперталь. Завдяки роботі цієї лабораторії були встановлені нові стандарти промислових досліджень, винайдені безліч інноваційних барвників, а з появою фармацевтичного відділення – багато унікальних для свого часу лікарських препаратів, в тому числі і найвідоміші ліки компанії Bayer – «Аспірин».

Компанія Bayer: творець інноваційних препаратів, які користуються великим попитом

До 1899 року «Аспірин» був зареєстрованим товарним знаком, під яким Bayer продавала ацетилсаліцилову кислоту по всьому світу, але через конфіскацію Сполученими Штатами активів і торгових марок Bayer під час Першої світової війни і подальшого розповсюдження назви на всі марки речовини, «Аспірин» втратив статус товарного знака в США, Франції та Сполученому Королівстві. Зараз ця назва широко використовується в США, Великій Британії та Франції для речовин, що випускається під будь-якими брендами. Проте, в інших країнах (їх понад 80), включаючи Канаду, Мексику, Німеччину і Швейцарію, «Аспірин» досі є зареєстрований торговою маркою Bayer.

Компанія Bayer: творець інноваційних препаратів, які користуються великим попитом

У 1904 році логотипом компанії Bayer став знаменитий хрест. Оскільки аспірин поширювався тільки фармацевтами та лікарями, і компанія не могла використовувати власну упаковку, хрест друкувався на таблетках, щоб споживачі могли пов’язати назву компанії з аспірином.

Першим серйозним випробуванням для компанії Bayer стала Перша Світова війна. Концерн втратив свої ринки збуту і багато дочірніх компаній. У США влада конфіскувала підприємства німецької компанії разом з патентами і товарними знаками та продала конкурентам.

Відразу ж після війни основним завданням стало відновлення зарубіжних ринків збуту. Незважаючи на те, що компанія вдруге за свою історію втратила іноземні активи, включаючи й цінні патенти, діяльність Bayer на внутрішньому ринку була вкрай важлива.

Післявоєнний період

У 1913 році Bayer стала однією з трьох найбільших німецьких хімічних компаній. Більше 10 тисяч співробітників по всьому світу працювали на виробництвах компанії. Концерну належало понад 8 тисяч патентів на різні фарби, ліки і хімікати. Одним з досягнень було отримання патенту на синтетичний каучук.

Компанія Bayer: творець інноваційних препаратів, які користуються великим попитом

У 1957 році компанія Bayer освоїла новий для себе ринок нафтопродуктів. Це стало можливо після того, як Bayer купила Deutsche BP і утворила нове підприємство Erdolchemie GmbH. Крім цього, значних успіхів компанія зазнала і в сільському господарстві.

У 1970-ті роки Bayer почав активну експансію на американський ринок. Спочатку компанія придбала Cutter Laboratories Inc в 1974 році і Miles Laboratories Inc в 1976. Це дозволило зайняти лідируючу позицію на фармацевтичному ринку США вже до 1978 року.

Компанія Bayer: творець інноваційних препаратів, які користуються великим попитом

 

У 1970-ті роки Bayer займався не тільки розширенням виробництва, а й активно почав піклуватися про захист навколишнього середовища. Першим кроком став запуск найбільшого в Європі заводу промислового водоочищення в Дормагені. Крім того, компанія приділяла велику увагу і пропаганді боротьби за екологію, підвищувала обізнаність населення до цієї проблеми. У 1980 році в Леверкузені розпочала роботу організація Bayer Tower Biology, яка займалася організацією очищення стічних вод від біологічного зараження.

Компанія Bayer: творець інноваційних препаратів, які користуються великим попитом

До кінця 20 століття компанія Bayer повернула собі звання найбільшого хімічного фармацевтичного концерну світу. Завдяки успіхам компанії, місто Леверкузен перетворилося на потужний індустріальний і науковий центр Німеччини, в якому «виросли» наукові інститути та великі підприємства.

Підготувала Христина Котович

Залишити коментар: