Новини

1,1 млрд грн фінансової держпідтримки отримали с/г виробники

15.09.2021

Всього на держпідтримку с/г виробників у поточному році було закладено 4,5 млрд грн і станом на 20 липня виплачено вже 24,7% або 1,1 млрд грн., повідомив Роман Лещенко.

Міністр зауважив, що наразі виплати відбулися лише за двома програмами держпідтримки. За програмою “Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва” виплачено 546,78 млн грн або ж 54,7% від загальної суми. За програмою фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів – 564,7 млн грн або ж 47,1% від виділеного обсягу.

Роман Лещенко також додав, що грантові кошти, які виділила Єврокомісія у розмірі €50 млн для підтримки українських фермерів, зможуть отримати фермери, що володіють землею до 500 га. Гроші видаватимуть з Фонду гарантування кредитів в сільському господарстві. Законопроект про створення такого фонду зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді.

“Перш ніж ці кошти отримають аграрії необхідно розробити правильну іпотечну систему та розробити моніторинговий механізм щодо концентрації землі”,– уточнив Роман Лещенко.

Наразі фермери можуть продовжувати подавати заявки на державні програми підтримки та користуватися банківськими кредитами. 14 липня Кабмін схвалив проект постанови, якою дозволив надавати кредити під держгарантії малим фермерам на придбання землі с/г призначення.

Джерело:Мінагрополітики

Залишити коментар: