Новини, Рослинництво

Центуріон в дії – 2021

15.09.2021

Новинка від ТМ VITERRA SEED  сорт озимої пшениці  ЦЕНТУРІОН – (різновид еритроспермум) середньоранній остистий сорт для вирощування і  отримання стабільно високої урожайності як в посушливих умовах півдня та сходу, так і прийнятних за зволоженням центральних і західних регіонах України.

Сорт відзначається високою зимостійкістю , висота рослин 70–75 см, довжина колосу 8–9 см, має високий коефіцієнт загального та продуктивного кущіння та хорошу стійкість до осипання. Характеризується відмінними показниками якості зерна – вміст білка 13,5–13,9%, клейковини – 28,5%, сила борошна – 260 а.о., об’єм хліба 950–990 мл, сорт віднесено до категорії філер. Рекомендуємо для інтенсивних та напівінтенсивних технологій, норма висіву 3,2–3,5 млн га, пластичний до строків сівби. Це все базова оцінка сорту на основі наших власних досліджень та даних державних випробувань, але для широкого впровадження також важливий регіональний практичний досвід вирощування 2021 р.:

ТОВ «Лотівка-Еліт», Хмельницька обл., Шепетівский р-н.: – вирощувався сорт для отримання насіння категорії еліта із застосуванням 3-х кратного внесення фунгіцидів та інсектицидів, весняного живлення азотом в загальній кількості близько 130 кг в д.р., внесення регулятору росту та мікроелементів для листкового підживлення. Загалом отримали вихід каліброваного насіння більше 7,3 т/га, з відмінною масою 1000з 44,1 г.

Центуріон в дії – 2021

АгроАрена Південь ТОВ «Байєр», Миколаївська обл., Жовтневий р-н, с. Шевченкове – дата 3.06.2021

Агроцентр Південь ТОВ «Байєр», Миколаївська обл., Жовтневий р-н.:  – вирощували сорт Центуріон з різними нормами висіву (1,5-3,0-4,5 млн.з./ га),  міжряддями (25 та 12,5 см) та системами захисту рослин. Сорт забезпечив досить рівний рівень продуктивності за нормами висіву – 8,25 т/га (1,5 млн з), 8,35 т/га (3,0 млн з.) та  8,32 т/га (4,5 млн з.), що підтверджує його схильність  до саморегуляції – формування щільного продуктивного стеблестою за низьких або оптимальних норм посіву. Розширення міжрядь з 12,5 до 25 см також показало тенденцію до деякого зростання продуктивності сорту на 0,17 т/га.

ФГ «Грига», Полтавська обл., Полтавський р-н.: –  щорічно закладається великий демонстраційний полігон поширених в регіоні та нових сортів озимої пшениці іноземної та вітчизняної селекції. Впродовж 3-х останніх років сорт показав надзвичайно високий стабільний результат із  середньою продуктивністю – 7,24 т/га, а в  посушливий 2019 р. – зайняв перше місце – 8,36 т/га.

Агроцентр «ТОВ БАСФ», Хмельницька обл., Кам’янець-Подільський р-н.: – на фоні сорту Центуріон з нормою висіву 3,7 млн/га було досліджено 8 варіантів різних систем протруювання насіння, фунгіцидного захисту та регуляторів росту. Кращий варіант сформував урожайність 10,33 т/га, порівняно з варіантом лише з протруюванням насіння і без фунгіцидів по вегетації- 8,35т/га.

Агроцентр Східний ТОВ «Агрії», Дніпропетровська обл., Жовті Води: – випробовувалося декілька сортів від Вітерра Сід в точних дрібноділянкових дослідженнях в 3-х повтореннях, сорт Центуріон показав урожайність 9,02 т/га в заліковій вазі.

ФГ «Загорулько», Дніпропетровська обл., Томаківський р-н: – в 2021 р. на демонстраційному полігоні забезпечив  один з найкращих показників по врожайності – 7,59 т/га, до того ж показав відмінну стійкість до вилягання (як і всі сорти від Вітерра Сід), коли багато інших сортів, як в демо так і товарних посівах по регіону вилягали завдяки надмірним опадам за короткий проміжок часу .

Таким чином, Центуріон – універсальний до технології вирощування, пластичний до строків сівби, жаро-та посухостійкий сорт заслуговує на увагу та може підвищити ефективність і рентабельність Вашого господарства. Вважаємо, що основні сильні характеристики  сорту будуть відображатися позитивно на його продуктивності в більшій мірі в посушливий  вегетаційних період для озимої пшениці. Бажаємо гарних врожаїв!

Центуріон в дії – 2021

Консультації та більш детальна інформація:
www.viterra-seed.com.ua
+38(096) 633 08 19

Залишити коментар: