Новини, Це цікаво

Компанія Väderstad: історія створення успішного підприємства з виробництва с/г техніки

05.09.2021

Väderstad – шведська сімейна компанія з виробництва техніки для обробки грунту і сівби. Головний офіс компанії знаходиться в м Вадерштад, Швеція. Дочірні компанії та представництва відкриті в 42 країнах світу.

Руне Старк, фото: www.vaderstad.com

А почалась історія компанії  в 1962 році, коли фермер Руне Старк, який на початку кожного сезону виготовляв нові борони з дерева, вирішив одного разу змайструвати її з нового матеріалу – сталі. Завдяки багаторічному досвіду ведення сільського господарства він власноруч спроектував та зібрав борону зі сталевими лапами.  Експеримент закінчився успіхом, адже такий агрегат був більш довговічним.

Руне Старк не зупинився на досягнутому, він поставив за мету модернізацію цього типу борони і тим самим вирішення питання з її транспортуванням, так виникла ідея створення борони яка б переводилась у транспортне положення. Задум був реалізований та привернув до себе увагу чимало фермерів та власників с/г підприємств.

Фото: www.vaderstad.com

У 1968 році Руне Старк запустив у виробництво культиватор який став сенсацією за усіма можливими стандартами. Попит на агрегати виробництва Väderstad стрімко зріс, вже до першої половини 70-х компанія Väderstad стала відомою по всій Швеції як виробник зубових борін з жорсткою рамою і культиваторів. Товарообіг збільшився з 5 до майже 25 мільйонів шведських крон, з’явилися замовлення від великих господарств. Культиватори стали експортуватися в Німеччину і Південну Африку. Зі збільшенням кількості вироблених машин з’явилася потреба і в збільшенні виробничої лінії: у 1972 році був побудований завод в м Вадерштад. Майстерня була перейменована в Väderstad-Verken AB.

 

В  1982 було розпочате виробництва найуспішнішої моделі культиватора NZ. Починаючи з першої серії NZ, кілька машин було поставлено до Радянського Союзу для проекту з вирощування олійних культур.

В середині 80 –х років Väderstad запускає у виробництво першу зернову сівалку. Сівалка прямого висіву була не бездоганна, але така машина дуже сподобалась аграріям, оскільки вона забезпечувала абсолютно новий діапазон можливостей вирощування сільськогосподарських культур. Сівалка прямого висіву була сконструйована для сівби зернових, але згодом використовувалася для вирощування і інших культур.

 

Протягом 90-х років проводилась інтенсивна розробка двох систем висіву: Rapid – на базі більш ранньої сівалки прямого висіву, та Concorde – на базі NZ-культиватора. Перші моделі цих машин були презентовані на шведській сільськогосподарській виставці на території фермерського господарства Еlmia та отримали досить позитивні відгуки від аграріїв. З початком серійного виробництва, на заводі розпочалась нова ера. Така технологія сівби стала революційною.

Фото: www.vaderstad.com

Протягом 90-х років у компанії Väderstad різко збільшились обсяги продажу в Швеції, збут обладнання на міжнародних ринках також стрімко зростав.  Невдовзі компанія Väderstad показала асортимент продукції на власному виставковому стенді англійської виставки Smithfield Show та була схвалена комерційними підприємствами та фермерами.

Наприкінці 2006 року компанія Väderstad придбала 49 відсотків канадської компанії Seed Hawk, яка спеціалізувалась на виготовленні сівалок прямого висіву безпосередньо в стерню.

Вже весною 2007 року перші сівалки Seed Hawk були привезені в Україну

На сьогоднішній день техніка компанії Väderstad задовольняє будь-які з поставлених вимог. Особливо важливим для компанії при випробовуванні нового обладнання є тісна співпраця з аграріями по всьому світі.

Джерело: www.vaderstad.com

Залишити коментар: