Новини, Це цікаво

Компанія ZETOR : історія виробництва надійних тракторів

13.08.2022

Історія бренду ZETOR бере свій початок у післявоєнний час. Перший трактор ZETOR 25, зійшов з конвеєра 15 березня 1946 року. Через п’ять місяців Торгово-промислова палата Чехословацької Республіки випустила товарний знак для бренду ZETOR.

Назва бренду

Назва ZETOR, яка згодом стала назвою бренду і використовувалася державною компанією для маркування тракторів, була створена навесні 1946 року Ростиславом Сапаком, членом Чеського економічного відділу. Назва утворена складом Зет– (написання літери З в алфавіті, першої літери назви збройового заводу «Збройовка») і суфікса –ор  від слова трактор. Це також стосується фрази «сільськогосподарський трактор» чеською мовою: «ZEmědělský trakTOR».

Початок виробництва

Кінець Другої світової війни. Чехословацька промисловість стикається з непростим викликом: побудувати дешевий, невеликий трактор, придатний для масового виробництва. У червні 1945 року керівник технологічного відділу Національного комітету доручив конструктору Франтішеку Музіль виконати це завдання. Музіль зіткнувся з кількома перешкодами, які йому довелося подолати в рекордно короткий термін – за півроку. Тиск на проект був великий, проте Франтішек Музіль працював день і ніч і знав, як надихнути свою команду власним ентузіазмом і дисципліною, незважаючи на низькі матеріальні винагороди післявоєнного періоду.

Значного успіху компанія досягнула завдяки першому прототипу трактора  ZETOR 25, який став переможцем у одному з конкурсів. Тоді й почалось серійне виробництво моделі ZETOR 25.

У 1947 році було продано майже 3500 тракторів – близько третини до Ірландії, Польщі, Данії та Бельгії. Ця кількість була не малою, зважаючи на виробничу потужність 28 тракторів на день у той період.

У 1947 – 1949 роках було виготовлено 2215 тракторів ZETOR 15. Це був одноциліндровий прототип трактора ZETOR 25.

ZETOR 15 був оснащений дизельним двигуном потужністю 15 к.с. (11 кВт), шестиступінчастою коробкою передач і максимальною швидкістю 22 км/год.

Франтішек Музіль продовжував удосконалювати свій продукт. Він шукав натхнення за кордоном. Результатом пошуку нових ідей стало виробництва оновленого трактора – ZETOR 25 K (K = культивація). Перший трактор 1948 року випуску був проданий на польський ринок.

 

У лютому 1949 року компанія відсвяткувала продаж перших 10 тис. тракторів.

У 1954 році для ZETOR була заснована науково-дослідна база. У той період після надзвичайно успішних ZETOR 25 і 15 з’явився більш потужний ZETOR 30, а в 1956 році з’явилася нова більш міцна модель ZETOR 50 Super з потужністю двигуна 50 к.с. (37 кВт).

За історію свого існування бренд став синонімом наполегливої ​​праці та завоював авторитет на світовому ринку як одного з  найважливіших виробників Чеської Республіки.

Залишити коментар: