Дні поля

«Контінентал Фармерз Груп» продемонстрував результати агрономічних випробувань

02.09.2020

28 серпня «Контінентал Фармерз Груп» організувала День поля. Захід відбувався на власному науково-дослідному полі Компанії поблизу м. Хоростків, Гусятинського району, що на Тернопільщині, та був присвячений стаціонарним випробуванням , які «Контінентал» впроваджує  в регіонах своєї присутності.

Учасники мали можливість перейняти передовий досвід Компанії у вирощуванні сільськогосподарських культур, ознайомитися з технологіями рослинництва, що їх застосовує «Контінентал Фармерз Груп», оглянути дослідні ділянки з посівами сої, соняшнику, кукурудзи, на яких фахівці Компанії презентували результати своїх виробничих випробувань, оцінити вплив різних зовнішніх та технологічних факторів на стан і врожайність культур, обмінятися досвідом використання нових технологічних рішень, проаналізувати підходи до вибору гібридів насіння, засобів захисту рослин, мінеральних добрив тощо.

Окрім пізнавальної інформації, гості отримали й чимало позитивних емоцій, адже змогли ненадовго відпочити душею від важких сільськогосподарських буднів і у теплій дружній атмосфері поспілкуватися з колегами-аграріями.

З вітальним словом до присутніх звернувся Генеральний директор «Контінентал Фармерз Груп» Георг фон Нолкен. Він наголосив, що проведення таких Днів поля сприяє не тільки підвищенню професійного рівня агроспеціалістів Компанії, а й загалом розвитку сільського господарства в регіоні.

«Захід такого формату ми проводимо вперше. Проте вже наступного року такий День поля маємо намір провести на всеукраїнському рівні.

Сьогодні ж хочемо показати вам дослідні ділянки, які спеціалісти відділу агрономічної експертизи заклали на науково-дослідному полі, та ознайомити з їх результатами. Одне з наших пріоритетних завдань – стати більш відкритими та прозорими для інших фермерів, адже розуміємо, що умови, проблеми, виклики в агросекторі у всіх однакові.

Наших колег по галузі ми вважаємо, перш за все, своїми партнерами, з якими пліч-о-пліч обробляємо землі, тому маємо об’єднувати зусилля і разом дбати про ці землі, а нашу галузь робити передовою та привабливою. Безсумнівно, досвід малих та середніх фермерів такий же важливий, як і досвід великих агрохолдингів. «Контінентал» –  відкрита Компанія, і ми готові освоювати нові для себе напрямки партнерства із фермерами, наприклад – надавати послуги елеваторів та допомагати їм у реалізації вирощеного зерна, а також надавати допомогу у забезпеченні необхідними матеріальними засобами під час посіву», – зазначив пан Георг.

Віталій Ставнічук, директор з виробництва «Контінентал Фармерз Груп», розповів, як у Компанії виникла ідея  створити науково-дослідне поле:

«Контінентал – це виробниче підприємство, яке займається вирощуванням сільськогосподарської продукції, доробкою та продажом насіння. Проте в нинішніх умовах, коли в країні та в агросекторі нестабільна економічна ситуація, через постійне підняття цін на насіння, добрива, засоби захисту рослин дорожчають технології вирощування, – господарювати стає все важче. Тому ми вирішили зайнятися випробуваннями різних продуктів на невеликих ділянках, аби зрозуміти, в якому напрямку рухатися далі.  Адже одразу запроваджувати у виробництво нові продукти ризиковано, а завдяки отриманим результатам дослідів ми зможемо нівелювати ці ризики.

Такі випробування маємо намір проводити на наших підрозділах у різних регіонах, щоб побачити, як ті чи інші препарати покажуть себе в різних ґрунтово-кліматичних зонах», – сказав виробничий директор.

«Наші випробування відбуваються у п’яти напрямках: рослинництво (строки і норми посіву, ширина міжрядь, напрямки посівів), агрохімія (основне живлення, фоліарне живлення, стартове живлення, обробіток ґрунту, припосівне внесення рідких та сухих гранульованих добрив), насінництво (демопосіви, посіви по масі тисячі), захист рослин (фунгіцидний, гербіцидний, інсектицидний).

І окремий напрямок, який ми зараз починаємо розвивати, – це мікробіологія, оскільки цей напрямок дозволяє  нам збалансувати живлення рослин.

Загалом, це дуже клопітка робота, адже потрібно ретельно стежити за  всіма досліджуваними варіантами, зробити аналіз посівів, оцінити не лише результат врожайності, а й ефективність того чи іншого препарату, бо продукти з однаковою діючою речовиною, залежно від виробника чи формуляції,  можуть показувати зовсім різні результати.

70% наших випробувань – це замовлення виробничого департаменту Компанії. На наших науково-випробувальних полях немає популяризації певних продуктів чи виробників, всі представлені в рівних умовах», – додав Олександр Деревянченко, начальник відділу агрономічної експертизи Компанії «Контінентал Фармерз Груп».

Презентація виробничих дослідів по озимині

Олександр Деревянченко детально ознайомив учасників з найцікавішими результатами випробувань по озимих культурах, а саме по ріпаку, ячменю та пшениці:

«На демопосівах було посіяно 55 гібридів ріпаку, посів провели 28 серпня, сходи отримали 1 жовтня. Сходи були гарні, але досить слабкі, з весни всі вони вийшли гарно, проте весняні  приморозки знешкодили частину посівів.

З 55 гібридів ріпаку  виділилося всього 20. У тих несприятливих умовах, які склалися навесні, найкраще себе показали такі гібриди, як Араззо  компанії RAGT – урожайність 37 ц/га та гібрид Кларус (ЗаатБау) – 30 ц/га (у той час, як в інших урожайність склала менше 30 ц/га).

Ячмінь озимий: було висіяно 10 сортів. Поле засівали в останні строки. Найкраще себе проявили такі сорти, як Тенор,  Луран та Меридіан – їх урожайність становила понад 60 ц/га, в той час, як інші показали 45-50 ц/га.

Також на полях нашого кластеру «Кам’янка-Бузька», що на Львівщині, ми заклали досліди по фоліарному живленню, де на карбонатних ґрунтах випробовували рідкі добрива у нормі внесення 10 та 6 кг/га. Результати видалися цікаві: здавалося б, що ортофосфорна кислота  має працювати досить гарно по вегетації на карбонантних ґрунтах, але ми  спостерігали чітку тенденцію , що 20 квітня,27 квітня, 4 травня, 11 травня індекс наростання вегетативної маси на контролі був вищий , ніж на досліджуваних варіантах. Це підтверджувалося коефіцієнтом продуктивного кущення – 60% більше продуктивних пагонів на контролі, ніж на досліджуваних варіантах. У підсумку, РКД по вегетації – мінус 6 ц.

Також був закладений дослід з мікроелементами на тих же ґрунтах: зокрема, щодо застосування хелату міді. Індекс вегетації в динаміці був вищий, відповідно, і отримана врожайність – більша на 7 ц.

Варті уваги і результати по випробуванню регуляторів росту на озимій пшениці.

Цього року багато господарств відмовилися від  внесення на озимій пшениці  РРР через  погодні умови: весняну посуху і коливання температури.

Ми ризикнули закласти декілька варіантів з внесенням цих препаратів: урожайність на контролі склала 63 ц/га, при застосуванні Цикогана – 69 ц/га, а при застосуванні Стабілана – 67 ц/га. А там, де ми застосовували Стабілан плюс Моксу – ми отримали прибавку в 10 ц/га.

Випробовували ми й різні марки добрив, а саме: азотно-фосфорно-калійне NPK 10:26:26 – у нормі 55 кг/га при посіві і добриво з комплексом мікроелементів. У підсумку, різниці по прибавці немає, порівняно з нашою технологією, проте, добриво з мікроелементами по ціні обходиться набагато дорожче».

Після інформаційної частини учасники оглянули понад 180 дослідних ділянок (усі ділянки закладені у двох повтореннях). На науково-дослідному полі висівають  сою, соняшник, кукурудзу, озимий ріпак, незабаром поле поповниться і озимою пшеницею. Проаналізували застосування різних препаратів на цих культурах:  стимуляторів росту рослин, регуляторів росту рослин, інокулянтів, фунгіцидного та гербіцидного захистів, гуматів тощо.

«Результатом випробувань ми задоволені, найбільш вдалі варіанти впровадимо у виробництво. Ми побачили, що нам є куди рухатися далі, тож вже наступного року плануємо збільшувати об’єм досліджень.  Адже на цьому полі (загальна площа – 100 га) може розміщуватися не більше 300 ділянок», –  підсумував Олександр Деревянченко.

Анна Артим

Залишити коментар: