Дні поля

Битва Агротитанів–2020 на Київщині: масштабно, видовищно, цікаво!

16.09.2020

«Битва Агротитанів» – це наймасштабніша в Україні виставка-демонстрація техніки та технологій в польових умовах. Цього року організатори – Всеукраїнська Аграрна Рада та компанія «DYKUN» – провели два заходи: 27 серпня вперше на Лівобережній Україні – «Битва Агротитанів під Полтавою» та 3–4 вересня восьма «Битва Агротитанів» – традиційно на полях групи компаній «ТАК» у селі Степове Тетіївського району на Київщині.

Офіційне відкриття виставки у Степовому розпочалося з вітальних слів головних організаторів. Вони подякували присутнім за те, що попри непростий рік аграрії знайшли час і завітали на дійство.

«Незважаючи на всі цьогорічні перешкоди, «Битва Агротитанів» вкотре таки відбулася! Сьогодні гарна погода нам сприяє і дає можливість знову зібратися усім, обговорити нагальні проблеми та побачити в роботі сільськогосподарську техніку. Це чудова нагода знайти нових партнерів, обмінятися досвідом з колегами, оцінити свої можливості та, не виключено, що щось придбати. Тож бажаю всім отримати від виставки позитивний результат і  чудовий настрій», – сказав генеральний директор Групи компаній «ТАК» Руслан Голуб.

«Щороку масштаби виставки збільшуються і відвідувачів стає все більше. Цей рік видався непростий для сільгоспвиробників, мабуть, один із найважчих у аграрному секторі. І я хочу щиро вам подякувати, що попри коронавірусну пандемію, засуху, підготовку до ринку землі ви продовжуєте працювати. Ви «тримаєте» економіку країни, гарантуєте продовольчу безпеку та відіграєте ключову роль у підтримці життєдіяльності ваших громад», – зазначив голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун.

Традиційно, для відвідувачів приготували чимало цікавинок: зокрема, працювали 8 тематичних зон, на яких було представлено понад 400 одиниць техніки провідних іноземних і вітчизняних виробників. Свої можливості «демонстрували» комбайни, жниварки, бункери-перевантажувачі, зерновози, ґрунтообробні агрегати, сівалки, посівні комплекси, обприскувачі, розкидачі добрив, навантажувачі тощо.

Новинки техніки від провідних виробників

Чимало новинок представили відвідувачам «Битви Агротитанів» компанії-партнери.

Зокрема, Асад Лапш, генеральний директор «КУН–Україна», яка вже традиційно є генеральним партнером «Битви Агротитанів», розповів, що цей захід є дуже важливий для компанії, адже це чудова можливість не лише представити техніку та показати агрегати в роботі на полі, але й подивитися, що пропонують конкуренти.

 «Також ми прагнемо бути ближче до наших кінцевих споживачів, і саме на виставці є гарна нагода особисто поспілкуватися з аграріями.

Сьогодні ми презентуємо багато агрегатів: серед них є як новинки, так і техніка, яка вже добре знайома сільгоспвиробникам, проте з деякими оновленнями.

Наприклад, пневматична сівалка ESPRO 6000 RC з робочою шириною 6,00 м, з бункером, що поділений на частини, та опцією комбінованого внесення добрив. На цій сівалці встановлено також нову опцію – інтелектуальну систему клапанів VISTAFLOW, що контролює проходження насіння всередині розподільчої головки. Ця система дає можливість автоматичного відключення рядів для технологічної колії та всього лиш одним натиском кнопки дозволяє змінювати налаштування машини зі 40 рядів до 20-ти (як парні, так і непарні). Однією з новинок цієї системи є функція самоочищення розподільчої головки.

Також наша компанія є одним із лідерів продажу плугів в Україні, і на виставку ми привезли плуг KUHN MULTI-LEADER у виконанні Vari Leader. Це означає, що плугом можна повністю керувати з кабіни трактора: система Vari дозволяє менше ніж за 5 секунд змінити діапазон ширини захвату плуга від 35 до 50 см. До того ж, цей плуг  оснащений системою Non-stop Hydraulic, що дозволяє захищати раму плуга від пошкоджень без зупинки.

Представляємо також три типи обприскувачів, серед яких новинка – самохідний обприскувач KUHN Boxer з баком об’ємом 2000 л. Це найменший обприскувач в Україні, призначений для малих і середніх господарств, які прагнуть скоротити витрати й отримати кращу якість роботи.

Також до уваги відвідувачів пропонуємо наш флагман – самохідний обприскувач Stronger 4000 HD зі шириною штанги 36 м, і причіпний обприскувач Metris, оснащений системою AUTOSPRAY (автоматичний контроль розміру краплі) і системою BOOM ASSIST (автоматичний контроль висоти штанги), які в сукупності дозволяють проводити обприскування швидше та якісніше»,  – пояснив Асад Лапш.

Абсолютну світову новинку представив спеціальний партнер «PÖTTINGER»:

 «Під час цьогорічної «Битви Агротитанів» наша компанія представляє та показує в роботі п’ять одиниць техніки.

Вперше в Україні було презентовано новий причіпний культиватор TERRIA з робочою шириною  6 м (є також версії з робочою шириною від 4,0 до 6,0 м), та з 4-ма балками (є ще 3-балковий варіант). Цей агрегат має широкі можливості використання в обробітку ґрунту: від поверхневого обробітку стерні до глибокого розпушування. Глибина обробітку може варіюватися від 5 до 35 сантиметрів.

Також представляємо посівний комплекс TERRASEM із деякими оновленнями – це нові сошники для внесення добрив, нова система забору повітря, унікальна система IDS, яка пропонує абсолютно нові можливості для контролю посівного рядка та технологічної колії й інші.

Демонструємо в роботі й дискову борону TERRADISC із робочою шириною 8 м, напівнавісний плуг  SERVO 6.50  та рулонний прес-підбирач високої щільності пресування IMPRESS 155 V PRO, що може працювати як з нарізкою, так і без неї. Прес-підбирач у повній комплектації оснащений 32-ма ножами та може нарізати траву, солому, сінаж, силос, сіно з теоретичною довжиною нарізки 36 мм», – розповіла Наталія Кот, менеджер з маркетингу компанії «PÖTTINGER Україна».

Високоякісне насіння, яке гарантує гарний урожай

Аграрії мали змогу також оглянути майже 100 гібридів соняшнику та кукурудзи від відомих насіннєвих компаній і оцінити їхню врожайність, побачити результати внесень добрив та ЗЗР, дізнатися про практичні рішення для точного землеробства.

З-поміж багатьох інших свою продукцію пропонувала й міжнародна компанія Strube, яка вже понад 143 роки виготовляє високоякісне насіння для сільського господарства та переробної промисловості.

Як розповів Іван Свидинюк, агроном-консультант «Штрубе Україна ГмбХ», українським агровиробникам Strube пропонує насіння високопродуктивних сортів озимої та ярої пшениці, цукрових буряків, гібридного жита, соняшника, цукрової кукурудзи, овочевого гороху німецької, іспанської та навіть австралійської селекції.

«Портфоліо компанії в Україні налічує 14 сортів озимої пшениці різних напрямів використання, як фуражного, так і хлібопекарського. Зазначу, що наш сорт Понтікус – у лінійці найкращих за якістю хлібопекарських пшениць Європи. Крім озимих пшениць, в Україні ми пропонуємо пшениці-дворучки, які рекомендуємо для відносно пізніх строків сівби після пізно зібраних попередників, як-от кукурудза на зерно чи соняшник. Це сорти Леннокс, Маттус і Гранус. Ці ж сорти можна висівати й рано навесні, як яру пшеницю, або, якщо є можливість висіву, у так звані «лютневі вікна». Пропонуємо також ярі сорти пшениць – Албасін і Варус.

Агровиробникам уже добре знайомі гібриди цукрових буряків селекції компанії Strube, які вирізняються високою продуктивністю та цукристістю. Компанія постійно працює над поновленням асортименту гібридів, щороку пропонуючи нові, більш пристосовані до несприятливих погодних умов, які ми спостерігаємо останніми роками в Україні, а саме: високі температури та нестача продуктивної вологи у ґрунті. На виробничий сезон 2020 р. було зареєстровано 4 нових гібриди цукрових буряків: Булгаков, Мазепа, Чорів і Вінник. Ці гібриди прекрасно себе зарекомендували у дослідах і виробничих випробуваннях у сезоні 2019 р. На жаль, через карантинні обмеження цьогоріч ми не змогли завезти достатньої кількості насіння цих гібридів. Надіємося, що на сезон 2021 року ми забезпечимо виробників насінням сповна.

Компанія Strube в останні роки також розширює програму селекції і насінництва соняшника. У своєму портфоліо ми маємо як гібриди для класичної технології вирощування цієї культури (Баско ШТ, Орфео ШТ, Серджіо ШТ), так і гібриди для технології Сульфо (Цельсо ШТ, Фаусто ШТ, Танго ШТ, Меро ШТ) та технології Євро-Лайтнінг® і Євро-Лайтнінг® Плюс (Фабуло КЛП та Імідор). Селекціонери компанії працюють над розширенням лінійки високоолеїнових гібридів. Один із них уже зареєстрований в Україні під назвою ШТХ-195771. Готуємо до реєстрації й інші гібриди з цієї лінійки.

В Україні головний офіс компанії розташований у Києві, а працюємо ми в усіх регіонах. Надаємо фахові консультації з вирощування та переробки наших сортів і гібридів», – розповів агроном.

Окрім аграрних компаній, свої продукти та послуги для фермерів представили банки, логістичні компанії, виробники мастильних матеріалів, шин.

Також третій рік поспіль у рамках виставкової зони функціонував аукціон вживаної сільськогосподарської техніки.

Всі охочі автолюбителі могли випробувати під час тест-драйвів культові позашляховики.

І наостанок, на гостей чекало й чимало розваг: видовищна концертна програма та розіграш призів.

© Анна Артим

Залишити коментар: